Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Франкознавство Івано-Франківщини



Пропонуємо вашій увазі однойменну виставку, що розпочала діяти 26 серпня 2024 року у відділі краєзнавчої літератури, присвячену класику української літератури, унікальній особистості, генію, людині, яка набагато випередила свою добу – Івану Яковичу Франку.

Народився Іван Франко 168 років тому в с. Нагуєвичах Дрогобицького повіту в родині коваля. Навчався в Дрогобицькій гімназії, Львівському, Чернівецькому та Віденському університетах.

Життєва і творча долі Івана Франка так тісно пов'язані з Прикарпаттям, що його ім'я вилилось в найменування обласного центру, а увага прикарпатських вчених, краєзнавців, журналістів до різних чинників життєвої і творчої біографії Каменяра проявилась у численних книгах.

Іван Франко був у числі діячів, котрі вирішили повернути колесо долі. Він прославився у кожному напрямку, за який брався - як поет, прозаїк, драматург, перекладач художніх творів усіх жанрів, як вчений-історик, фольклорист, етнограф, економіст, історик літератури, як журналіст, літературний критик, редактор і видавець, і нарешті як публіцист і політик. Талант і яскрава повноцінна особистість - завжди були поруч. Вони доповнювали одне одного.

Першим його виданням була збірка поезій «З вершин і низин». Згодом вийшли друком збірки «Зів'яле листя», «Мій Ізмарагд», «Із днів журби», філософська поема «Мойсей». У 80-х роках побачили світ найкращі повісті Франка «Борислав сміється» та «Захар Беркут». Здобула популярність й п'єса «Украдене щастя». Частина його спадщини опублікована у 50-ти томах, що є лише половиною творчого доробку.

Іван Франко провадив активну журналістську та публіцистичну діяльність. Разом з Михайлом Павликом видавав журнал «Громадський друг», після його закриття - альманахи «Дзвін» і «Молот». Співпрацював також у виданнях українських народовців: газеті «Діло», журналах «Зоря» та «Правда», багатьох польських та австрійських часописах, редагував літературно-науковий журнал «Життє і слово».

Літературна спадщина такої геніальної особистості як Іван Франко є золотим фондом України. Його твори вчать думати, розуміти та відчувати, а також позиціонувати себе нацією, гідною поваги та захоплення. Кожен твір письменника - це ідея загальнонаціональної єдності та автентичності.

Детальніше ознайомитися з літературою про різні аспекти літературознавчих, історичних, етнографічних, громадсько-політичних та інших досліджень Каменяра ви зможете, завітавши до Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, яка з честю і гідністю носить його ім'я, на перегляд книжкової виставки «Франкознавство Івано-Франківщини».

Ласкаво чекаємо Всіх зацікавлених!

 

 

Оновлено 09-09-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка