Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Іван Тимів : збирач і охоронець скарбів духовних



У відділі краєзнавчої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка розгорнуто ювілейну книжкову виставку «Іван Тимів: збирач і охоронець скарбів духовних», присвячену 60-річчю від дня народження відомого історика, члена Національної спілки краєзнавців Прикарпаття, затятого дослідника історії рідного краю Івана Тиміва.

Іван Тимів народився в 1964 році. У 1989 році закінчив Івано-Франківський державний педінститут ім. В. Стефаника. З 1993 року викладав історію в Калуському ВПУ №7.

Він відомий для громадськості як історик, краєзнавець, людина із солідним доробком наукових праць. А ще - невтомний педагог і ентузіаст у справі вивчення старовини. Вже понад двадцять років усю свою діяльність він присвячує минулому Калущини.

Дослідник тривалий час був завідувачем Етнографічного музею Калущини, працював учителем у школах сіл Делева і Жуків на Тлумаччині, викладачем історії у Вищому професійному училищі м. Калуша, а з 2016 року є старшим науковим співробітником Краєзнавчого музею Калущини. Він активно досліджує історичне минуле Калущини й Тлумаччини.

На виставці пропонуються до перегляду книги автора та численні публікації у наукових краєзнавчих та історичних збірниках: «Село на  Покутті в  ХV-ХУІІІ ст.: Історія Бортників від найдавніших часів до ХІХ ст.», «Історія народної школи в Бортниках: Середина ХІХ-кінець тридцятих рр. ХХ ст.», «Бортники на Тлумаччині ХІХ-тридцяті роки ХХ ст.», «Бортники і Тлумаччина 1939-1959 рр.», «Археографічна та краєзнавча діяльність «Руської трійці» (початок 30-х-кінець 80-х років ХІХ ст.)», «Пам'ятка українського книгодрукування ХVII ст. з Етнографічного музею Калущини», «Джерела з історії села Бортники ХV-XVIII ст. [Текст] : док. й матеріали (1433-1772 рр.)», «Маргіналістика як галузь історичної науки (на прикладі маргінальних записів про татарські і турецькі набіги на українські землі у XVI-XVII ст.)», «Історія церкви в селі Бортники ХVІ-ХХ ст.», «Калуш: історія в документах», «Архівні джерела з історії парафії Бортники XVIII-XIX ст.» та багато іншого.

Щиро запрошуємо ознайомитися із багатогранною постаттю талановитого дослідника історії рідного краю на тематичній книжковій експозиції «Іван Тимів: збирач і охоронець скарбів духовних».

 

Оновлено 23-12-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка