В дарунок обласній бібліотеці
![](/images/posts/1717670951.jpg)
06 червня 2024 року до Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка завітав член Івано-Франківської обласної організації Товариства винахідників та раціоналізаторів, багатолітній читач нашої книгозбірні Олег Степанович Ярема з дарунком – книгою К.М. Тищенко «Долітописна мовна історія українців».
Нариси книги виросли зі статей 2012-2016 рр. про тяглість етно- і глотогенезу українців, асиміляцію ними етнічних меншин Наддніпрянщини та про численні мовні ознаки трьох давніх епох історії України: ахаменідської (VІ/ ІV ст. до н. е.), греко-римської (ІV ст. до н.е./ ІV ст. н.е.) і ранньовізантійської (ІV/VІІ ст. н. е.). Нову якість знань уможливили метод топонімічного контекстування і творчий доробок Г. Верета, О. Прізака, В. Крума, Й. Піля, Г. Півторака, О. Коссю, О. Стрижака, М. Рахна, А. Непокупного, М. Щукина.
Книга з її тисячами систематизованих мовних фактів і висновками адресована мовознавцям, історикам і всім, кому цікава справжня історія України.
Щиро дякуємо п. Олегу Яремі за подароване видання, яке гідно поповнить фонди обласної книгозбірні та знайде свого читача.