Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Цифрова грамотність для бібліотекарів Івано-ФранківщиниІвано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім.І.Франка є хабом цифрової освіти. З 08 травня 2024 року в регіональному тренінговому центрі відбуваються курси навчання цифрової грамотності для бібліотечних працівників територіальних громад Івано-Франківщини, організовані за сприяння науково-методичного відділу та відділу соціокультурної проєктної діяльності книгозбірні.

Навчальні курси проводять бібліотекарки 1 категорії Марина Цюпа і Тетяна Ерстенюк та бібліотекарка 2 категорії Марія Ілюк - тренерки Хабу цифрової освіти Івано-Франківської обласної книгозбірні, які пройшли тренінги від Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association.

За цей час у навчанні взяли участь представники бібліотечної спільноти Надвірнянської, Ланчинської, Яремчанської, Ворохтянської, Галицької, Тисменицької, Єзупільської, Бурштинської, Городенківської, Коршівської, Матеївецької, Нижньовербізької, Заболотівської та Верховинської територіальних громад.

У програмі курсу навчання бібліотекарі мають можливість навчитися більш досконало користуватися персональними комп'ютерами (користування мережею Інтернет, офісними програмами, відеозв'язком за допомогою Skype та Zoom, робити записи на змінні носії); розміщувати дописи в Інтернеті із застосуванням зображень, реєструватися в соціальних мережах, створювати електронну скриньку, електронний підпис.

Учасники навчилися встановлювати мобільні додатки, здійснювати покупки через інтернет, замовляти квитки на потяг, автобус, концерт,  проводити  оплату комунальних послуг онлайн.

Надзвичайно цікавими були заняття, на яких бібліотечні працівники освоювали  використання штучного інтелекту - галузі інформатики, яка займається розробкою інтелектуальних машин, здатних виконувати завдання, які зазвичай потребують людського інтелекту.

Також отримали навики, як завантажувати відеоролики з ютубу, аудіофайли на свої ґаджети і не тільки, працювати в CANVA та створювати власні короткі відеоролики.

По закінченню навчання директорка бібліотеки Людмила Бабій вручає учасникам сертифікати випускника навчального курсу цифрової грамотності.

Івано-Франківська обласна книгозбірня надає можливість всім бажаючим бібліотекарям покращити навички роботи з необхідними програмами та Інтернетом, що допоможе краще та якісніше обслуговувати читачів.

Світлини

Оновлено 19-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка