Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Навчання з цифрової грамотності для жителів громади – в обласній книгозбірні06 лютого 2024 року у регіональному тренінговому центрі Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка відбулося підсумкове заняття в рамках соціального проєкту «Цифрова грамотність для людей літнього віку». Директор книгозбірні Бабій Л. В. підвела підсумки та вручила учасникам сертифікати про успішне завершення навчання. Проводили курс бібліотекарка 1 категорії Цюпа М. Р. та бібліотекарка ІІ категорії Ілюк М. В.

Бібліотека надає доступ користувачам до електронних інформаційних ресурсів і допомагає пройти курси комп'ютерної грамотності, здобути або покращити навички роботи з необхідними програмами та Інтернетом. У програмі курсу навчання відвідувачі навчаються  користуватися персональними комп'ютерами (користування мережею Інтернет, офісними програмами, відеозвя'зком за допомогою Skype та Zoom, запис на змінні носії); розміщувати дописи в Інтернеті із застосуванням зображень, реєструватися в Skype, соціальних мережах, створювати електронну скриньку. Куратори курсу допомагають людям похилого віку розібратися з мобільними додатками; здійснювати покупки через інтернет; замовити квитки на літак, потяг, автобус, а також концерт; здійснювати оплату комунальних послуг онлайн; навчають користуватися пенсійним онлайн-калькулятором; отримати інформацію про діяльність органів державної та місцевої влади тощо.

Також навчилися завантажувати відеоролики з ютуб, аудіофайли на свої ґаджети і не тільки, працювати в CANVA та створювати  власні короткі відеоролики. Оскільки обласна книгозбірня є хабом цифрової освіти, окремим заняттям освоїли застосунок Дія.Освіта, переглядали освітні серіали, ознайомилися з тестом Цифрограм, проговорили питання кібербезпеки.

А також одне заняття було виокремлено на роботу зі смартфоном і планшетом. Бібліотекарі доступно відповідали на питання, які виникали у користувачів, та надавали індивідуальні консультації згідно опрацьованого матеріалу.

Cвітлини

Оновлено 22-02-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка