Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Федір Шміт «Мистецтво: його психологія, його стилістика, його еволюція»Шановні читачі, пропонуємо вашій увазі науково-популярне видання «Мистецтво: його психологія, його стилістика, його еволюція» Федора Шміта, яке поповнило фонд відділу літератури з питань мистецтва.

За понад сто років, що спливли від часу появи книги академіка Всеукраїнської академії наук по кафедрі світового мистецтва, професора Федора Шміта (1877-1937), в українській науці про мистецтво мало що змінилося. Праця, видана в Харкові у березні 1919 року, зберігає актуальність і лишається обов'язковою для спраглих опанувати теорію світової візуальної культури й архітектури.

Трактат презентує концепцію становлення мистецтва в обширі його онтологічних проявів: від морфології виготовлення твору до соціології його функціонування й тонкощів психології сприйняття. Теорія прогресивного циклічного розвитку мистецтва, викладена в книзі, є виявленням теоретичних розмислів, базованих на фактах історії мистецтва, а не історії митців. У перебігу студіювання виділених п'яти компонентів зображального мистецтва автор унаочнює природу і сутність художніх творів на підставі шести стилів живопису, навчає те, як їх слід сприймати; якщо не сприймати - як ставитися. Архітектурні форми дерев'яних церков Українських Карпат піддано компаративно-теоретичному осмисленню.

Трактат Федора Шміта цікавий не лише фахівцеві - текст пояснює, що таке мистецтво, як має поводитися, комунікуючи з твором візуально, як мусить виховувати розумне око, аби споглядати художнє не лише emotio, а й більш-менш ratio.

Більш детально ознайомитися із цим виданням ви можете завітавши до Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки у відділ літератури з питань мистецтва:

Мистецтво: його психологія, його стилістика, його еволюція : [трактат] / Федір Шміт ; за загальною редакцією К. Станіславської. - Київ, 2023. - 455 с. : іл.

 

 

Оновлено 22-02-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка