Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Мирослава Макаревич «Хто тримає культурний фронт»Відкрийте для себе нову книгу Мирослави Макаревич «Хто тримає культурний фронт», яка нещодавно поповнила книжкові фонди відділу загального читального залу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка. Видання підготовлене за сприяння державної установи «Український інститут книги» за кошти державного бюджету України та призначене для поповнення бібліотечних фондів.

Розмаїта, яскрава й сумна, велична й скромна, сива й юна - все це про нашу українську культуру, за яку вже вкотре в її історії розгорнулася запекла боротьба. Адже споконвічна війна росії проти України триває не тільки за території, а й за культуру, за розум і душі людей.

Наша культура - це і Трипілля, і часи розквіту за Ярослава Мудрого, українське козацьке бароко, доба УНР, а згодом і «Розстріляне Відродження», покоління шістдесятників та сімдесятників й розмаїта творчість за понад тридцять років відновлення Незалежності.

Українська культура сьогодні - це поранені янголи Антона Логова; мольба, що застила у камені та дереві Олександра Животкова; терапевтична поезія Галини Крук та Сергія Жадана; вистраждані правила життя Тараса Прохаська й Василя Шкляра, музика Олександра Родіна та Усеїна Бекірова, народжена у передчутті та під час війни; витончена пластика балерини Анастасії Шевченко й балети Раду Поклітару; вишукана майстерність, що йде від серця актрис Наталії Сумської і Римми Зюбіної, слова написані Гамлетом Зіньківським на стінах незламного Харкова. Сучасна українська культура гартується у різноманітній творчості десятків тисяч відомих і невідомих митців. Діячі культури - справжні солдати нашого культурного фронту, які працюють із зовнішньою та внутрішньою аудиторіями. І важливо фіксувати їхні творчі подвиги під час війни, розповідати сучасникам і прийдешнім поколінням, як вони, попри всі виклики війни, продовжували творити українську багатошарову культуру.

До книги Мирослави Макаревич «Хто тримає культурний фронт» увійшли 24 есеї, в кожному з них ідеться про діяльність митця чи мисткині під час широкомасштабної війни, які роблять свій вагомий внесок у справедливу перемогу України над рашизмом.

Всі герої книги живуть і працюють сьогодні в Україні. Частина з них час від часу виїжджає, щоб розповісти світові правду про нас, але щоразу повертаються назад. Бо для цих особистостей важливо чути серцебиття рідної землі, відчувати спорідненість своєї долі та долі Батьківщини, яка проходить пекельні випробування.

У виборі героїв для автора важливим був тендерний баланс: 12 есеїв про видатних сучасниць і 12 есеїв про видатних сучасників.

Всі герої цієї збірки невтомно творять унікальну модерну прекрасну українську культуру під обстрілами, під час блекаутів у своїх майстернях-бомбосховищах...

Тож запрошуємо всіх бажаючих до відділу загального читального залу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка для більш глибшого та детального ознайомлення з презентованою книгою.

          З нетерпінням чекаємо на зустріч з вами.

 

          Макаревич М. Хто тримає культурний фронт України : [24 есеї] / Мирослава Макаревич ; Український інститут книги. - Київ : ІРІО, 2023. - 107 с. : фото.

 

Оновлено 22-02-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка