Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

А. Шиманська, А. Шиманський «501 факт, який треба знати з… історії України»Книжкові фонди відділу загального читального залу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка поповнило нове видання – книга Анни Шиманської та Андрія Шиманського «501 факт, який треба знати з… історії України». Видання підготовлене за сприяння державної установи «Український інститут книги» за кошти державного бюджету України та призначене для поповнення бібліотечних фондів.

Історія України від мамонтів до сьогодення у 501 факті? Чому б і ні!. Цікаві, важливі, часом кумедні, іноді трагічні, а найчастіше - доленосні, не всім цим фактам знайшлося місце у шкільних підручниках, але саме завдяки їм історія стає живою і динамічною.

 Яке українське місто згадує Гомер у своїй «Одіссеї»? Особистим знаком якого князя було зображення сучасного тризуба? Коли вперше в писемних пам'ятках згадано слово «Україна»? А хто з гетьманів був шанувальником кави? Відповіді на ці та інші питання знайдете на сторінках ілюстрованого довідника.

 Хрещення Русі; Балагули; Битва під Оршею; «Іспанка»; «Великий згін»; Самвидав; «Тонка червона лінія» ; «Живий ланцюг»; Справа Бейліса; Литовські Статути; Українізація; «Азбучна війна»; Революція Гідності; Опішнянські сливи; Конституція Пилипа Орлика... Усе це - частинки історії України. Чимало з цих подій вплинули на світову історію, деякі, не менш цікаві, лишились поміченими тільки у вузьких колах. У цій книзі автори зібрали 501 факт, що допоможе краще зрозуміти минуле та сьогодення нашої країни: з ким товаришували, торгували і воювали, що винаходили та втрачали, куди мандрували та що їли ті, хто жили тут десять, то і тисячу років тому. Це буде захопливе та корисне читання, мандрівка фактами, яка окреслить траєкторію руху України, відповість на багато запитань та підштовхне до нових пошуків.

Завдяки книжці «501 факт, який треба знати з... історії України» минуле стане ближчим, а сучасне - зрозумілішим.

Для глибшого ознайомлення з презентованим виданням запрошуємо всіх зацікавлених до відділу загального читального залу Івано-Франківської універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.

          Чекаємо на зустріч з вами.

 

          Шиманська А. 501 факт, який треба знати з... історії України / Анна Шиманська, Андрій Шиманський ; іл. Ярини Мозіль ; Український інститут книги. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 255 с. : фото.

 

Оновлено 22-02-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка