Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Іан Гейдн Сміт «Коротка історія фотографії»Пропонуємо Вашій увазі нове видання – книгу Іана Гейдн Сміта «Коротка історія фотографії», яка поповнила фонд відділу літератури з питань мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.

Фотографія може відображати світ, наче дзеркало, або ж вишукувати щось у самих його глибинах, досліджуючи всі тонкощі людської психології та емоцій. Вона здатна зафіксувати швидкоплинний момент або ж позначати повільний плин часу. За період свого майже двохсотрічного існування фотографія розвинулася швидше, ніж будь-який інший вид візуального мистецтва.

Перші фотоапарати з'явилися у часи великих індустріальних змін. Дехто охоче сприйняв фотографію, як додаток до образотворчого мистецтва, а хтось - як інструмент, завдяки якому можна зафіксувати реальність щоденного життя. Однак обидві категорії людей ставилися до знімання як до дисципліни, яка вимагає часу й уваги. Цей ранній розподіл підходів набув багатогранності на початку XXст., коли численні мистецькі й дизайнерські течії почали використовувати фотографію, експериментуючи і з формою, і з техніками. З часом появився і комерційний потенціал цього медіуму, спершу у пресі, а потім у щойно створеному світі моди та реклами.      

Ця книжка - про коротку історію фотографії й ті жанри та стилі, які стали найбільш значимими за час розвитку цього виду мистецтва. Вона простежує технологічний прогрес, який був свідком перетворення ранньої камери-обскури на сучасну цифрову однооб'єктивну дзеркальну камеру, і висвітлює п'ятдесят ключових робіт, від пікторіалізму й фотожурналістики до абстракціонізму і прямої фотографії, які кардинально вплинули на напрям розвитку цього виду мистецтва.

Дане видання - інноваційний вступ до теми фотографії. У цій ілюстрованій книжці ви знайдете знакові світлини, роботи культових митців з часу перших експериментів із фотографією на початку XIX століття до періоду сучасного цифрового фото.

З книжки ви довідаєтеся, як, чому та коли певні фотографії справді змінили світ. Дизайн видання і продумана структура допомагають читачам легко орієнтуватися у ключових жанрах, митцях, темах та техніках фотографії.

Завітавши до нашої бібліотеки у відділ літератури з питань мистецтва, Ви можете детально ознайомитися із запропонованим виданням.

 

Сміт І. Г. Коротка історія фотографії [Текст] : Іан Гейдн Сміт; пер. з англ. Т. Савчинської. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 224 с.

 

Оновлено 21-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка