Обласна бібліотека на фестивалі «Кольорові пацьорки»
28 серпня 2023 року в селі Прокурава Косівського району відбувся фестиваль - конференція «Кольорові пацьорки», присвячений популяризації традиційних жіночих прикрас з бісеру як нематеріальної культурної спадщини України, внесених до Національного переліку. ІФОУНБ ім. І.Франка взяла участь у фестивалі та роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Добирайте, зберігайте, популяризуйте пацьоркові скарби Прикарпаття».
Після служби у церкві учасники фестивалю та місцеві мешканці пройшли святковою ходою до центральної площі с. Прокурава, де відбулося урочисте відкриття фестивалю.
Під час заходу був встановлений національний рекорд України - 406 жінок і дівчат у ґерданах і силянках зібралося на одній локації, щоб продемонструвати усю красу жіночих оберегів з бісеру.
На фестивалі представили свої вироби майстрині з Космацької селищної територіальної громади, Коломиї, Верховини, Львова.
Юрій Головчук - прес-секретар народної депутатки України Оксани Савчук, вручив організаторці фестивалю Марії Чулак подяку за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, популяризацію народного мистецтва та вагомий особистий внесок в розвиток української культури.
В рамках фестивалю відкрито меморіальну дошку майстрині народного мистецтва
У конференції «Добирайте, зберігайте, популяризуйте пацьоркові скарби Прикарпаття» взяли участь директорка Коломийського Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського Ярослава Ткачук та співробітники музею, директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Київської області Влада Литовченко, працівники Івано-Франківського ОНМЦ КП, музейні фахівці з Яремчі, Криворівні, директорка Центру дитячої та юнацької творчості у м.Львові, керівники гуртків з бісероплетіння області та інші.
Заступниця директора Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки Галина Горбань виступила з доповіддю на тему «Популяризація жіночих прикрас з бісеру крізь призму діяльності ІФОУНБ ім. І.Франка».
Висловлюємо щиру подяку ідейній натхненниці та невтомній популяризаторці народного мистецтва бісероплетіння Марії Чулак за багатолітню співпрацю!