Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Руско Н. Духовні осередки Галицького краю: релігієзнавчо-культурологічні аспектиДо уваги всіх, хто цікавиться Галицькими релігійними центрами! Фонди Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка поповнила книга Надії Руско «Духовні осередки Галицького краю: релігієзнавчо-культурологічні аспекти», яку нещодавно авторка подарувала для читачів книгозбірні.

Видання підготовлено до 1125-річчя міста Галич. У монографії розкрито роль і значення галицьких релігійних центрів у збереженні національної, релігійної, культурної ідентичності галичан та їх вплив на розвиток християнських вірувань, світогляду та систему цінностей.

В книжці вперше розкрито роль Галицького обряду в історії християнства України та показано, яким чином церква сприяла консолідації народу.

Мета монографії - висвітлення релігійно-духовної спадщини Галицького краю. За основу взято Галицькі містечка, які стали не просто центрами духовності, а місцями паломництв та чудесних зцілень. Два із них отримали навіть назви Ісуса (Єзупіль) та Марії (Маріямпіль).

Проаналізовано давню історію духовно-просвітницьких центрів, роль чудотворних ікон та цілющих джерел у збереженні життя та зціленні від хвороб. Багато чудотворних ікон Богородиці збереглося до наших днів, правда деякі з них вивезені за кордон та вони є не тільки історичними реліквіями, а й скарбами духовності.

 

Сподіваємось, що книга Надії Руско «Духовні осередки Галицького краю: релігієзнавчо-культурологічні аспекти» стане для пошановувачів сакральної історії Галичини пізнавальною мандрівкою. Обласна книгозбірня ласкаво чекає всіх зацікавлених пропонованим виданням, яке є унікальним джерелом збереження духовності, історії та культури краю.

 

Руско Н. Духовні осередки Галицького краю: релігієзнавчо-культурологічні аспекти. - Вид. 2-е / Н. Руско. - Вінниця : ФОП Кушнір Ю. В., 2023. - 354 с.

 

Оновлено 21-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка