Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Петро Сіреджук «Перша Гуцульска сотня УСС сотника Клима Гутковського»Згадане видання є певною мірою даниною пам'яті й шани стрільцям і старшинам Першої Гуцульської сотні УСС, які зі зброєю в руках захищали незалежність краю, а також виборювали соборність України. Своєю звитягою вони вписали нову яскраву сторінку в історію українського військового мистецтва, єдності національного духу, спільності всеукраїнської політичної думки.

Поіменний список стрільців і старшин Першої Гуцульської сотні УСС сотника Клима Гутковського складений автором на основі здобутків української історіографії та на багатому документальному матеріалі вітчизняних і зарубіжних архівів, які досі не використовувалися в науковому плані. Практичне значення результатів праці визначається в суспільно-політичній та науково-теоретичній площинах. Сформульовані висновки можуть бути цікавими, корисними не тільки науковцям, але й краєзнавцям при написанні наукових праць з історії Східної Галичини, України та краєзнавчих досліджень з історії міст і сіл, насамперед, Галицької Гуцульщини і Прикарпаття, а також з історії кожної сотні полку УСС.

Для ілюстрації книжки використано світлини з чотирьохтомної енциклопедії «Західно-Українська Народна Республіка. ЗУНР. 1918-1923» та копії документів Центрального державного архіву вищих органів влади і управління України у м. Києві, з фонду матеріалів «Товариства імені Тараса Шевченка» відділу рукописів Національної бібліотеки Республіки Польща у Варшаві та газети «Діло».

Сіреджук П. Перша Гуцульська сотня УСС сотника Клима Гутковського / П. Сіреджук. - Львів : Галич-Прес, 2022. - 192 с.

 

Оновлено 10-06-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка