Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

«Іван Іванець (1893–1946). Стрілецькі мемуари, творча спадщина» автори-упорядники Роман Яців, Андрій ЯцівШановні читачі, пропонуємо вашій увазі монографічне видання «Іван Іванець (1893-1946). Стрілецькі мемуари, творча спадщина» авторів-упорядників Романа Яціва - кандидата мистецтвознавства, професора і Андрія Яціва - заступника директора Міжнародного інституту освіти, культури за зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», яке поповнило фонд відділу літератури з питань мистецтва.

         Книга присвячена унікальній постаті культурно-мистецького та громадсько-політичного життя України першої половини XX століття - мистцеві, фотодокументалісту, музейнику, мистецтвознавцю і публіцисту, правнику, діячу кооперативного руху в Галичині, учаснику національно-визвольних змагань 1917-1920 років, поручнику Корпусу Українських Січових Стрільців та Української Галицької Армії, доктору правничих наук Іванові Іванцю (1893-1946).

Вперше у вітчизняній історіографії автори монографічно окреслили багатоплановий і масштабний образ одного з кращих представників української інтелігенції, літописця бойової слави УСС та УГА, члена «Пресової Кватири УСС» та Асоціяції Незалежних Українських Мистців, живописця і графіка, який ствердив себе в різних галузях мистецтва, залишивши найпомітніший слід в історичному та батальному жанрах. Крім нарисів про життя і творчість Івана Іванця у збірнику публікується мистецтвознавча белетристика автора, окремі з його численних спогадів про стрілецьке минуле, а також систематизовані матеріяли до зведеного Каталогу його різнобічної творчої спадщини.

         Слід зазначити, що вперше у науковий обіг вводиться великий масив творів малярства і графіки Івана Іванця з фондів Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, а також приватних збірок України та Чехії. Книга є результатом співпраці Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького та Львівської національної академії мистецтв. Реалізація видавничого проєкту підтримана Фондом Родини Піцюрів при Фундації ім. Тараса Шевченка в м. Вінніпеґ (Канада).  

Дане видання адресоване для істориків, культурологів, мистецтвознавців, краєзнавців, мистців, усіх, хто цікавиться історією української національної культури першої половини XX століття.

Завітавши до нашої бібліотеки у відділ літератури з питань мистецтва, ви можете детально ознайомитися із запропонованим виданням:

Іван Іванець (1893-1946) : стрілецькі мемуари, творча спадщина / Упоряд. Андрій і Роман Яців; Вступ. слово П. Гринчишин; науковий ред. і автор вст. ст. д. і. н. М. Литвин. - Львів, 2019. - 476 с. : іл.

 

 

Оновлено 26-02-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка