Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Нестор Мизак «Душі благають пам`яті»Книжкові фонди відділу загального читального залу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка поповнило нове видання - дослідження Нестора Мизака «Душі благають пам'яті (село Гермаківка у Божій книзі смерті 1877-1944 рр.)». Книгу нашій бібліотеці від імені автора, знаного вченого та уродженця Гермаківки Борщівського краю Нестора Степановича Мизака передав краєзнавець, викладач Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Богдан Волошинський.

Нова праця знаного дослідника української історичної спадщини Нестора Мизака є невеличкою і водночас глибинною історією одного із тисяч українських сіл. Книга «Душі благають пам'яті (село Гермаківка у Божій книзі смерті 1877-1944 рр.)» - продовження монографії «Село - душа народу» та 20-й додаток до серії «За тебе, свята Україно» (з 12 книг).

Дана праця написана на основі архівних документів: метричних книг з фондів державного архіву Тернопільської області та документів державного архіву Івано-Франківської області стосовно життєписів священників, а також численних довідкових видань.

У книзі висвітлюється історія українського цвинтаря на прикладі життя і смерті мешканців села Гермаківка Борщівського повіту Тернопільщини у колоніальних умовах австро-угорської та польської окупації краю, характеризується праця священства на ниві духовної просвіти населення. Наголошується на проблемних питаннях людської пам'яті крізь призму аналізу метричних записів села. На цвинтарях поруч з померлими поховано багато загиблих на фронтах безкінечних війн у Європі і тих, хто в різні часи на нашій землі проливав кров за державність української нації. У праці опубліковано відомості про 3681 особу, які померли за період 1877-1944 років. Видання містить чимало світлин, що гармонійно доповнюють дослідження.

До речі, благодійні кошти від реалізації книги спрямовуються на допомогу ЗСУ у фонд «Повернись живим».

Видання рекомендовано науковцям, учителям історії, етнологам, молоді, всім хто цікавиться драматичним минулим українського народу.

Тож для більш глибшого ознайомлення з книгою, запрошуємо вас до відділу загального читального залу нашої книгозбірні.

          Чекаємо на зустріч з вами.

 

Мизак Н. Душі благають пам'яті (село Гермаківка у Божій книзі смерті 1877-1944 рр.)» / Нестор Мизак. - Чернівці : Видавничий дім «Букрек», 2022. - 296 с. : фото.

 

Оновлено 28-03-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка