Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Володимир Савчук, Лідія Шегда «Читка хорових партитур»Нещодавно фонд відділу літератури з питань мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка поповнився новим виданням - навчально-методичним посібником Володимира Савчука і Лідії Шегди «Читка хорових партитур».

Пропонуємо увазі читача книгу доцента кафедри методики музичного виховання та диригування Володимира Савчука і кандидата мистецтвознавства, доцентки  кафедри методики музичного виховання та диригування Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Лідії Шегди «Читка хорових партитур».

Необхідною умовою у комплексній професійній підготовці хорових диригентів та вчителів музики є формування творчих вмінь та навиків, самостійного оволодіння навчально-методичною літературою і читанням хорових партитур.

Навчальна дисципліна «Читка хорових партитур» базується на теорії й практиці професійного розвитку педагога-музиканта. Зміст дисципліни полягає у ознайомленні майбутніх фахівців з науково-теоретичними основами диригування як виду мистецтва, шляхом опанування ними навичок читання хорових партитур.

Даний навчальний курс інтегрує знання і вміння, отримані на заняттях з хорового класу, диригування, хорознавства. Це забезпечує комплексний підхід до диригентської підготовки майбутнього вчителя музичного мистецтва та хорових диригентів і є запорукою зростання їх професійної майстерності.

Навчально-методичний посібник є додатком до основного курсу «Читки хорових партитур». Теоретичні положення ілюструються фрагментами творів вітчизняних і зарубіжних композиторів та зразками народнопісенної творчості. Переважна більшість творів може бути використана для збагачення репертуару хорових колективів.

Автори розкривають методику освоєння послідовної гри хорових партитур на фортепіано. У посібнику розміщені хорові партитури для різних типів і видів хорів та по характеру музичної мови, стилю, виду партитурного письма і художньо-виконавськими складностями.

Книгу рекомендовано викладачам і студентам вищих та середньо-спеціальних навчальних закладів, вчителям музичного мистецтва шкіл різного типу.

Тож запрошуємо до нашої бібліотеки для більш детального ознайомлення з новим виданням.

Савчук В. Я. Читка хорових партитур : навчально-методичний посібник / В. Я. Савчук, Л. В. Шегда.  - Івано-Франківськ, 2021. - 196 с.

 

Оновлено 03-02-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка