Тищенко К. М. 42 ЕПОХИ УКРАЇНСЬКИХ МОВНИХ КОНТАКТІВ
Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка отримала у подарунок від автора – мовознавця Костянтина Тищенка енциклопедію «42 епохи українських мовних контактів», яка є найбільшою за обсягом опрацьованого матеріалу (30000) запозичених реалій античности й середньовіччя у мові, прізвищах і топонімах. Відмінність книги від попередніх полягає у поділі її відразу на 42 розділи саме за епохами етномовних контактів (№1-42) та у зосередженні в кожному з них усіх синхоричних (гр. «з тої ж землі») топонімів України (№-Т). Перед ними щоразу наведені синхоричні запозичення в українському словнику (№-С) та синхоричні прізвища українців (№-П). Послідовний розподіл за всіма 42 мовами прототипів цих трьох видів іншомовних свідчень прожитих народом подій витриманий в усій праці. Теперішній науковий синтез показує, як функціонує нова пізнавальна модель історії, окреслена автором у попередній книзі «Іншомовна історія українців».
Історичні контакти українців з сусідніми народами залишили безліч мовних ознак. З них видно, як саме наші предки формувалися у Наддніпрянщині зі слов'янської групи індоєвропейців і за тисячі років асимілювали з 5 векторів 42 іншомовні меншини.
Книга буде цікава науковцям, учителям і всім, хто цікавиться новими методами вивчення історії і мовознавства.
Ознайомитись з виданням можна у довідково-бібліографічному відділі бібліотеки.
Тищенко К. М. 42 епохи українських мовних контактів : енциклопедія 3000 запозичених реалій античности й середньовіччя у мові, прізвищах і топонімах. - Київ-Броди : Просвіта, 2020. - 912 с. ; 3021 стаття, 383 карти, 154 іл., 104 табл.