Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Лебедєва К. Микола Глущенко – художник і шпигунФонд відділу літератури з питань мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка поповнився новим виданням – монографією Катерини Лебедєвої «Микола Глущенко – художник і шпигун».

Це перша вичерпна, захоплива  біографія Миколи Глущенка (1901-1977) - видатного живописця, який 20 років прожив у Європі, де працював шпигуном радянської розвідки під агентурним псевдонімом «Ярема». Український художник з європейським ім'ям мав, виявляється, багаторічну співпрацю з нквс та кдб. Письменниця і мистецтвознавиця Катерина Лебедєва знайшла, вивчила та оприлюднила документи про цю співпрацю. Автор не коментує події, а дає слово документам і хроніці життя видатного маестро. Жити непорочно за доби більшовицького терору не вдалося нікому. Микола Петрович Глущенко не став винятком.

Найповнішу колекцію творів Миколи Глущенка зібрав Едуард Олександрович Димшиц - мистецтвознавець, академік Європейської академії наук, мистецтв і літератури, Почесний академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України. Його колекція формувалась сорок років. У кольоровій вкладці до цієї книги вміщено репродукції вибраних творів художника з колекції Е. Димшица.

Видання пропонує новий погляд на історію українського мистецтва XX століття. Книга заснована на публікаціях та секретних матеріалах з Галузевого державного Архіву СБУ, а також розповідях тих, хто особисто знав художника. Монографія містить ексклюзивні фотографії та репродукції і розрахована на широкий читацький загал.

Тож запрошуємо до нашої бібліотеки  для більш детального ознайомлення з даним літературно-художнім виданням.

 

Лебедєва К. Микола Глущенко - художник і шпигун / Катерина Лебедєва. - Харків-Київ : Видавець Олександр Савчук ; Бібліотека українського мистецтва, 2022. - 160 с., 80 іл.

 

Оновлено 10-06-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка