Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Релігійно-духовна спадщина Галичини – у новій книзіПропонуємо увазі користувачів нове видання з фондів відділу краєзнавчої літератури ОУНБ ім. І. Франка – монографію Надії Руско «Духовні осередки Галицького краю: релігієзнавчо-культорологічні аспекти».

Однією з фундаментальних проблем сучасного релігієзнавства є пізнання сакральної історії Галичини, особливостей її християнізації, осмислення  духовного досвіду, який упродовж тривалого часу визначав культурно-цивілізаційний поступ.

Метою пропонованої монографії є висвітлення багатої релігійно-духовної спадщини Галицького краю, адже саме Галицька Митрополія була однією з найвизначніших в історії християнства в Україні.

У виданні вперше розкрито роль Галицького обряду в історії християнства України. Висвітлено значення Галицьких релігійних центрів, які стали місцями паломництв та чудесних зцілень, в консолідації народу, збереженні його національної, релігійної, культурної ідентичності, а також проаналізовано їхній вплив на розвиток християнських вірувань, світогляду та систему цінностей галичан. Знайомить книга і з чудотворними іконами та джерелами Галичини, її біблійними садами, що є не тільки історичними реліквіями, а й скарбами духовності.

Запрошуємо до ближчого знайомства з монографією, що призначена для широкого кола читачів та є унікальним джерелом збереження духовності, історії та культури краю.

Руско Н. Духовні осередки Галицького краю: релігієзнавчо-культурологічні аспекти : монографія / Н. Руско ; [літератур. ред. Х. Струтинська]. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2021. - 293 с. : світлини.

 

Оновлено 10-06-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка