Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Обдарований Словом: до ювілею Івана Гавриловича29 серпня 2022 року пропонуємо вашій увазі книжкову виставку, яка розгорнута у відділі краєзнавчої літератури ІФОУНБ ім. І. Франка з нагоди ювілею талановитого поета, заслуженого журналіста України Івана Гавриловича.

Народився він в гірському селищі Делятин Надвірнянського району. Із золотою медаллю закінчив десятирічку і вступив до Львівського  університету  на факультет журналістики, який також закінчив з відзнакою.

Іван Гаврилович - член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України.

Усе його життя пов'язане з роботою в редакціях газет: кореспондент, старший кореспондент, завідувач відділу «Прикарпатської правди», заступник головного редактора «Рідної землі», потім - 16 років роботи редактором відділу в «Галичині», в якій і далі активно друкується як позаштатний автор. Працював також літературним редактором Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал», входив до його редколегії.

Поезії і літературно-критичні матеріали І. Гавриловича друкувалися і сьогодні виходять у світ в журналах «Перевал», «Золота Пектораль», газетах «Літературна Україна», «Українська літературна газета», «Буквоїд», обласній пресі. Він - лауреат обласної премії ім. Б. Бойка в галузі журналістики (2006).

У книжкових виданнях поет починав з опублікування добірок своїх віршів на сторінках колективних збірників творчості «Новоліття» (1974), «Ранковий клич» (1981), «На спустілому полі» (1993).

Побачили світ п'ять його поетичних збірок: «Данина життю» (1991), «Янгол над містом» (2001), «Ватра на дощі» (2007), «Час міражів» (2013), «Поміж землею і Небом» (2017), за яку відзначений Івано-Франківською міською премією ім. І. Франка (2019).

Пише Іван Гаврилович легко і просто. В його віршах майже немає драматичної напруги почуттів - це римовані замальовки, поетичні пастелі з м'якими, ненасиченими кольорами. Навіть гіркоту свого життєвого досвіду поет намагається зобразити у світлих тонах. У поезіях майстра слова є вразлива ніжність, ненав'язлива спостережливість і непоказне прагнення зробити світ хоч трохи кращим.

В ці серпневі дні Іван Михайлович відзначає своє 70-ліття.

Працівники обласної бібліотеки щиро вітають ювіляра та водночас партнера і доброго друга книгозбірні з днем народження. А всіх охочих ближче познайомитися із творчістю поета та переглянути книжкову виставку «Обдарований Словом: до ювілею Івана Гавриловича» запрошуємо до ОУНБ ім. І. Франка.

 

Оновлено 19-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка