Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Чумарна М. На полотні вічності. Таємниці вишивки і вишиванняФонд відділу літератури з питань мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка поповнився новим науково-популярним виданням  Марії Чумарної «На полотні вічності. Таємниці вишивки і вишивання».

Ця книжка розкриває перед читачем потаємні «ключі» до розуміння древнього тайнопису наших предків - вишивки, орнаментального мистецтва кераміки, писанки і настінного розпису.

У цьому виданні Марія Чумарна показує світ народної культури як оберегову систему для душі і тіла, як «книгу родоводу», записану на нетлінному «полотні» родової та генетичної пам'яті. Українська мова закодувала в собі звукові «формули», які пояснюють глибин­ний світогляд наших предків. Слово «полотно» - дуже вагоме і символічне. «Поле тнути» - значить, виділяти кожній народженій у світі Яви душі часточку вселен­ського Поля енергій (цю «часточку» Божої програми в житті кожної людини укра­їнці називають Долею). Символом Полотна Долі, Рушієм сили в життєвій дорозі при народженні дитини служить так зване «крижмо» - квадрат білого полотна, а надалі людина впливатиме на свою Долю з допомогою писаного Прамовою сим­волів Рушника (того, що творить Рух). Рушник як символічна частка вселенського Полотна Вічного Світла присутній в житті українців від першого до останнього по­диху на цій землі...

Це - лише короткі загальні зауваги до того, про що читач дізнається зі сторінок цієї книги.

Щиро запрошуємо всіх, хто зацікавився даним виданням до нашої бібліотеки для більш детального ознайомлення з ним.

Чумарна М. На полотні вічності. Таємниці вишивки і вишивання / М. Чумарна. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2021. - 144 с.

 

 

 

Оновлено 23-09-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка