Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Хранителька вишитих скарбів ПрикарпаттяЗ нагоди 85- річчя відомої в Україні дослідниці автентичного одягового вишиття Карпат і Прикарпаття, етнографа, автора безцінних альбомів вишиваного мистецтва Гуцульщини та Покуття Ірини Свйонтек відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів ОУНБ ім. І.Франка підготував відеодайджест «Ірина Свйонтек – неперевершена дослідниця карпатського вишиття» та віртуальну виставку, яка розміщені на сайті бібліотеки.

 

Українці завжди вирізнялися серед інших народів Європи. Наш національний одяг, подібно до мови, культури й традицій - це один із основних видів ідентифікації себе серед загалу чужинців,  як на Батьківщині, так і за кордоном.

А у часи жорстокої війни російського агресора  проти українців ми особливо усвідомлюємо,  одягаючи  вишиванку, ми вбираємося не у звичайну сорочку, а в одяг сили.  Вишиванка, на відміну від косоворотки московитів  є справжнім витвором національної уяви багатьох поколінь українців. Його споконвічно носили наші предки - від трипільців і русичів до упівців і дисидентів-шістдесятників. Вона - оберіг, який передавали з покоління у покоління.

Саме невтомна дослідницька праця Ірини Свйонтек,  щодо увіковічення феномену автентичної вишивки,  не має собі рівних на сьогоднішній день. Як зусиллям цієї  талановитої жінки  так і багатьох її попередниць і сформувалася з бездержавних та упосліджених галицьких русинів нація, оперта на невмирущі традиції княжої доби, спроможна творити власну історію й захищати свою незалежність та  державність.

 

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка