Хранителька вишитих скарбів Прикарпаття
З нагоди 85- річчя відомої в Україні дослідниці автентичного одягового вишиття Карпат і Прикарпаття, етнографа, автора безцінних альбомів вишиваного мистецтва Гуцульщини та Покуття Ірини Свйонтек відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів ОУНБ ім. І.Франка підготував відеодайджест «Ірина Свйонтек – неперевершена дослідниця карпатського вишиття» та віртуальну виставку, яка розміщені на сайті бібліотеки.
Українці завжди вирізнялися серед інших народів Європи. Наш національний одяг, подібно до мови, культури й традицій - це один із основних видів ідентифікації себе серед загалу чужинців, як на Батьківщині, так і за кордоном.
А у часи жорстокої війни російського агресора проти українців ми особливо усвідомлюємо, одягаючи вишиванку, ми вбираємося не у звичайну сорочку, а в одяг сили. Вишиванка, на відміну від косоворотки московитів є справжнім витвором національної уяви багатьох поколінь українців. Його споконвічно носили наші предки - від трипільців і русичів до упівців і дисидентів-шістдесятників. Вона - оберіг, який передавали з покоління у покоління.
Саме невтомна дослідницька праця Ірини Свйонтек, щодо увіковічення феномену автентичної вишивки, не має собі рівних на сьогоднішній день. Як зусиллям цієї талановитої жінки так і багатьох її попередниць і сформувалася з бездержавних та упосліджених галицьких русинів нація, оперта на невмирущі традиції княжої доби, спроможна творити власну історію й захищати свою незалежність та державність.