Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Від землі СтефаникаЯскравим та гідним акордом закінчується (а можливо, лише починається?..) рік Василя Стефаника. Фонди обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка нещодавно поповнилися двома знаковими та розлогими виданнями, які зуміли зберегти спільну ідею та тематичність Стефаниківського чину в сучасному літературному процесі.

Антологія «Стефаниківський чин» при майстерному упорядкуванні кандидата філологічних наук, літературного критика та есеїста Євгена Барана проводить для свого потенційного читача невеличкий, проте аргументований та лаконічно-осмислений екскурс стежками творчости та наукової діяльности викладачів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Безумовно, логічним є той факт, що всі вони є лавреатами премії імені Василя Стефаника. Цінність цієї книжки полягає у хронологічно-мотивованій текстовій підбірці та чітко окресленій біографічній канві.

Інша антологія «Від землі Стефаника», де упорядниками є згадуваний раніше Євген Баран та письменник і краєзнавець Василь Бабій, є своєрідним продовженням частини першої, проте з розширеним вектором свого бачення. Це видання оздобили яскраві тексти та цікаві біографії тих лавреатів, які не є працівниками Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника. Проте вони є письменниками, журналістами, краєзнавцями, літературознавцями та громадськими діячами. Такий вагомий літературний проєкт має чітку та вмотивовану орієнтацію на різнорідну читацьку авдиторію. Передовсім таке видання акумулює увагу потенційного реципієнта на рекламуванні українського слова у такий непростий час загрози існуванню нашої самочинности.

Обидва видання розраховані на широку читацьку авдиторію та на розповсюдження свого впливу на всіх, хто небайдужий до проблем самоідентифікації сучасного літературного процесу.

Стефаниківський ЧИН : антологія / упоряд. і вступ. слово Є.М. Барана. - Івано-Франківськ : Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника, 2021. - 214 с.

Від землі Стефаника : антологія творів лауреатів премії імені Василя Стефаника / упоряд. В. Бабій, Є. Баран. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2021. - 376 с.

 

Оновлено 18-05-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка