Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

ПІДЛІССЯ – МОЄ РІДНЕ СЕЛО, МОЯ МАЛА БАТЬКІВЩИНАШановні читачі, пропонуємо Вашій увазі нову краєзнавчо-історичну працю «Підлісся – моє рідне село, моя мала Батьківщина». Ця книга – свідчення історії давнього галицького села, яке містить залишки славної і трагічної минувшини. У своєму краєзнавчому дослідженні Федір Чорноус розповів цю історію: від найдавніших часів до сьогодення.

Ґрунтовна краєзнавча база опирається на архівно-документальні джерела, науково-історичні публікації, давні оповіді, перекази і легенди. Важливе значення мають також спогади очевидців та учасників знакових подій в історії села, які вдалося віднайти в архівах і бібліотеках Івано-Франківська та Львова.

Велику увагу зосереджено на унікальному фольклорному матеріалі, яскравих традиціях, звичаях та обрядах, детально описаний народний стрій, обрядова кухня, зібраний цікавий діалектний словник прислів'їв та приказок, які ще й до сьогодні є актуальними у розмовному лексиконі підлісян. Краєзнавча праця подана у хронологічно-послідовному плані, хоча доволі часто можна спостерігати ретроспективний прийом повернення в уже описані минулі події або події, про які йтиме мова в подальших епізодах. Це зроблено з метою переконливого та правдивішого зображення окремих моментів, висловлення авторської позиції, правильна оцінка власних суджень на сторінках даного видання.

У книзі використана велика кількість інформативних та знакових світлин минувшини і сучасності, які слугують важливою ілюстративною базою історичного видання.

Праця розрахована на широке коло читачів, учнів, студентів та усіх, кому небайдужа доля рідного краю.

 

Чорноус Ф. Підлісся - моє рідне село, моя мала Батьківщина / Федір Чорноус. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2020. - 776 с.

 

Оновлено 17-01-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка