Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Іван Драч: словом і ділом в ім’я УкраїниДнями відзначаємо 85 річницю від дня народження відомого українського поета, перекладача, кіносценариста, драматурга та громадського діяча Івана Федоровича Драча.

Народився письменник в селі Теліжинці, що на Київщині. Після закінчення школи вступив на філологічний факультет Київського університету, та навчання не закінчив - був виключений під тиском каральних органів. Влаштувався на роботу в газету «Літературна Україна», пізніше працював сценаристом на кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка, потім у редакції журналу «Вітчизна».

Письменницький дебют припав на 1961 рік, коли було опубліковано його поему-трагедію «Ніж у сонці». Наступні збірки поезій - «Соняшник», «Балади буднів», «До джерел», «Сонце і слово», «Американський зошит», «Теліжинці», «Лист до калини», «Крила», «Анатомія блискавки» - виявили самобутність та оригінальність художнього мислення поета, якому була притаманна широка амплітуда образного бачення світу.

Творчість Івана Драча - це постійний пошук та новаторство. До сьогодні «візитівками» для літератора є твори, які ще на початку 60-х захоплювали читачів неординарністю поетичного мислення - це «Балада про соняшник» та «Етюд про хліб».

 «Поезія Івана Драча у 60-ті роки стала таким свіжим вітром, який пробудив інтерес у багатьох не тільки до української поезії й української літератури, а ширше - взагалі до всього українського.... Він був поетичним лідером шістдесятників», - так про свого колегу висловився поет та видавець Іван Малкович.

Тож, запрошуємо до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Івана Франка, де у відділі абонементу діє книжкова виставка-вшанування: «Іван Драч: словом і ділом в ім'я України» для знайомства з творчим доробком відомого українського поета.

 

Оновлено 12-08-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка