Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Харук А. Зроблено в УкраїніПропонуємо Вашій увазі нове видання А. Харук «Зроблено в Україні», яке надійшло у фонд відділу економіко-виробничої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка для користувачів за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інституту книг.

Андрій Харук - доктор історичних наук, автор понад 200 наукових, науково-популярних та навчально-методичних публікацій. Коло його наукових інтересів охоплює історію військової техніки, авіації й авіаційної промисловості зокрема, а також військову історію України.

У презентованій книзі українського історика «Зроблено в Україні» йдеться про досягнення вітчизняної промисловості нашими співвітчизниками у чотирьох стихіях: на суші, в морі, повітрі та в космічному просторі.

Виявляється, що українські конструктори причетні не лише до створення літаків в Києві на зразок «Мрія» та «Руслан», що стали справжнім символом авіаційної промисловості України та здобули визнання у цілому світі. Ми разом з вами дізнаємося про появу перших паротягів, побудованих в Україні, їхній розвиток та перетворення у сучасні локомотиви, про безрейковий транспорт, який розпочинається із тракторів. Налагодження його виробництва дозволило приступити до створення бойових гусеничних машин - танків. Першим його взірцем був легендарний Т-34, «батьківщиною» якого був Харків та про надсучасні досягнення харківської школи танкобудування - танки «Булат» і «Оплот», на яких наші воїни боронять Вітчизну від підступної російської агресії.

Звичайно, не можемо оминути увагою й різноманітну автомобільну техніку - вантажівки Кременчуцького заводу, автобуси зі Львова, легковики із Запоріжжя. Крім того, наші співвітчизники стояли біля витоків конструкції бойових балістичних ракет, космічних ракет-носіїв та штучних супутників Землі.

Чималий внесок у світовий технічний прогрес зробили українці, а понад дві сотні ілюстрацій допоможуть Вам, шановні користувачі, краще уявити могутні машини і механізми, що були створені нашими винахідниками в Україні.

Книга буде цікавою насамперед тим читачам, які цікавляться історією розвитку транспорту й технологічними інноваціями.

Для більш детального ознайомлення з даною книгою запрошуємо вас до відділу економіко-виробничої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка. 

 

Харук А. Зроблено в Україні  / А. Харук. - Харків : Фоліо, 2019. - 266 с. : іл.

 

Оновлено 30-09-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка