Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Тоні Джадт «Після війни. Історія Європи від 1945 року»До вашої уваги – нова книга з фондів Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка Тоні Джадта «Після війни. Історія Європи від 1945 року», яка нещодавно поповнила книжкові фонди відділу загального читального залу книгозбірні.

 

Автобіографічна довідка

 

Тоні Джадт - британський та американський історик, автор численних досліджень з новітньої історії Європи. Заснував Інститут Еріха Марії Ремарка при Нью-Йоркському університеті та викладав у Кембриджі й Оксфорді. У співавторстві з Тімоті Снайдером написав книжку «Роздуми про ХХ століття».

 

Події Другої світової війни ще пів століття змушували здригатися всю Європу. «Холодна війна», розрив між Сходом і Заходом, змагання між комунізмом і націоналізмом - усе це зараз уже не поясниш як залізну політичну логіку й ідеологічну потребу. Повоєнний світ змінився - старі режими віджили своє, і почала зароджуватися нова Європа. Тоні Джадт вирішує переписати історію після Другої світової війни з погляду сучасності.

Його презентована книга «Після війни. Історія Європи від 1945 року» - це надзвичайно амбітний, багаторічний дослідницький проєкт з історії післявоєнної Європи. За свою довгу академічну кар'єру Тоні Джадт написав біля десятка книжок, але саме більш 900-сторінкова «Після війни» стала своєрідною кульмінацією його як історика, спробою осмислити епоху, частиною якої йому випало бути.

Тимчасом, як чимало сучасних авторів видають книжки за кілька місяців, Тоні Джадт присвятив своїй праці 10 років. Він дослідив джерела шести мовами, розглянув історію 34 країн і написав понад 900 сторінок тексту. Ось чому його працю називають наймасштабнішим дослідженням повоєнної Європи.

У ній Джадт прискіпливо розбирає, як Друга світова змінила континент - географічно, політично, інтелектуально й економічно. Він описує трансформації, що відбулися за 60 років миру і як вони вплинули на становище різних країн. На відміну від інших дослідників, Джадт не зациклюється на Західній Європі, а присвячує увагу і Східній. Тому з видання ви довідаєтеся про минуле не лише «зіркових держав» - Німеччини, Британії чи Франції, - а й менш популярних. Очима британсько-американського історика ви поглянете й на українське минуле: згадка про вбивство Шухевича, голод 1946-го, трагедію в Бабиному Яру тощо. А також дізнаєтеся, який шлях до євроінтеграції долали різні країни та що потенційно чекає на нас.

Тож запрошуємо всіх зацікавлених до відділу загального читального залу Івано-Франківської універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка на зустріч з презентованим виданням. Перегорніть сторінки цієї книги - Ви не пошкодуєте!

Чекаємо на зустріч з вами.

 

Джадт Т. Після війни. Історія Європи від 1945 року / Тоні Джадт ; [наук. ред. О. Гайдай] ; пер. з англ. К. Зарембо. - 2-е вид. - Київ : Наш Формат, 2021. - 927 с.

 

Оновлено 26-09-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка