Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

„Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи”Пропонуємо розповідь про книгу, автором якої є сучасна українська письменниця і журналістка Дара Корній.

„Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи" - книжка особлива, вона поведе свого читача у дивовижний і самобутній світ українських вірувань. Гортаючи її сторінки, ми дізнаємося про поважного домовика - надійного захисника роду, познайомимося із добрим покутнім, який нашепче нам своє благословення, зазирнемо на гостину до справедливого хлівника, який доброму господарю в усьому сприяє, а ледацюг карає.

А якщо поталанить, то привабимо і духа щастя, зокрема, із допомогою Великодніх обрядів і традицій: читаємо у Дари Корній „...якщо на Благовіщення знайти перший пролісок, то слід його зірвати і заховати за пазуху. А на Великдень, коли в церкві заспівають „Христос Воскрес!", дістати й покласти під святими образами - „на щастя". А ще на Великдень кожен старався бодай разок ударити в дзвін, бо це, за народними віруваннями, прикликало щастя. І частувалися посвяченими в церкві яйцями й бажали щастя одне одному."

Запрошуємо усіх, хто захоплюється нашою минувшиною, до відділу абонементу  обласної універсальної наукової бібліотеки для ознайомлення з новою книжкою. „Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи" відкриває перед нами величезний і дуже цікавий шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований талановитою літераторкою Дарою Корній.

 

Корній Д. Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи  / Дара Корній. - Харків : Vivat, 2021. - 350 с. - (Серія "Оберіг")

 

Оновлено 19-06-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка