Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

ІВАН МОНОЛАТІЙ «ЗООСАД РЕВОЛЮЦІЇ»



Шановні читачі, пропонуємо Вашій увазі нову книгу Івана Монолатія «Зоосад революції», яка присвячена маловивченим та дискусійним проблемам української революції 1914-1923 рр., зокрема мова йде про вивчення особливостей становлення і розвитку західноукраїнської самостійности 1918-1919 рр., окремим питанням політичної історії Західноукраїнської Народної Республіки в 1918-1923 рр.

Наукова теорія автора ґрунтується на думках, які були запропоновані відомими вченими ХХ - початку ХХІ ст., а сам науковець висловив новий погляд на події української історії початку ХХ ст. у її галицькому означенні. Автор пропонованої книги характеризується нетрадиційним та індивідуальним підходом до осмислення та реалізації поставленої мети, зокрема однією із складових цієї самобутности є те, що він наважився говорити про людську історію образами тваринного світу. Залучивши досить сміливі та виважені теорії етнополітології, І. Монолатій зумів подивитися на історію ЗУНР/ЗОУНР досить по-новому і це справило позитивний ефект.

Науковець, будучи істориком за фахом, краєзнавцем й етнополітологом, адаптує ключові постулати сучасної політичної науки до явищ і процесів, особистостей, що визначали державницьке обличчя в ЗУНР/ЗОУНР. Його нестандартний підхід є водночас простим і професійним, а його тексти насичені багатими фактичними матеріалами, які гармонійно переплітаються з аналітичним висновковим еквівалентом, модерним дискурсом та сучасним станом подій.

Тож, запрошуємо всіх небайдужих істориків, політологів, краєзнавців, а також усіх, хто цікавиться сучасними інтерпретаціями історії Української Революції, до відділу краєзнавчої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка. Ми не повинні забувати своєї історії хоча б через те, що вона є складником нашого майбутнього.

Монолатій І. Зоосад революції. Західноукраїнська державність 1918-1923рр. і теорія випадковостей ХХ - початку ХХІ сторіч. Есеї / І. Монолатій. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2020. - 352 с.

 

 

Оновлено 25-01-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка