Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

До уваги шанувальників та колекціонерів фалеристики ШевченкіаниПропонуємо увазі читачів книгу Володимира Бащака – «Тарас Шевченко значки, медалі, жетони, настільні медалі, монети ...», яка поповнила фонд відділу літератури з питань мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.

Українці на протязі двох століть пам'ятають свого «Кобзаря» та поширюють його образ в різноманітних друкованих виданнях, статуетках, картинах, сувенірних виробах. Особливе місце займає фалеристика - різноманітні нагрудні знаки, металеві прикраси, медалі, значки, жетони, настільні медалі та інші вироби із зображенням Тараса Шевченка або з пам'ятною подією, ювілею, місцем, що має безпосереднє відношення до нього.

Володимир Бащак наважився на друк книги про значки, медалі, жетони, настільні медалі, монети, бони, які стосуються видатної постаті Тараса Григоровича Шевченка.

Дана книга складається з розділів, в яких відзнаки згруповані за однорідною тематикою. Більшість фото з власної колекції Володимира Бащака, деякі надали інші колекціонери. Біля фото розміщена коротка інформація: розмір (перший розмір - висота знака, другий - ширина, якщо круглий - зазначено діаметр), матеріал з якого зроблений знак, дата виготовлення, опис та інформація про даний знак.

В книзі автор подав біля 1500 фото зображень відзнак, медалей, значків, жетонів Тараса Шевченка та біля 200 фото настільних медалей виготовлених в Україні та в інших країнах світу. Також подано майже всі відомі монети, банкноти, чеки присвячені видатному художнику та поету Тарасу Григоровичу Шевченку та деякі барельєфи і плакетки.

Велика кількість фалеристики, нумізматики та медальєрного мистецтва присвячена Шевченку яскраво ілюструє непідкупну любов та пам'ять українського народу до свого незламного борця та великого Кобзаря слова.

Щоб познайомитися з унікальним виданням запрошуємо до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.

 

                 Бащак В. Тарас Шевченко значки, медалі, жетони, настільні медалі, монети ... [Текст] / Бащак В.; Володимир Бащак. - Івано-Франківськ : Фоліант, 2019. - 316 с. : іл.

 

Оновлено 23-11-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка