Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Земле моя, українська, ми захисники твої14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, ми святкуємо День захисника України, що відзначається згідно історичної традиції вшанування українського війська – козацтва, вояків УПА та нинішніх воїнів, які обороняють нас на Сході держави. З цієї нагоди у відділі загального читального залу ОУНБ ім. І. Франка організована книжково-ілюстративна виставка-вшанування „Земле моя, українська, ми захисники твої”.

   14 жовтня вже багато років ми відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке для усіх православних є одним з найбільших релігійних свят осені. Українцям здавна була притаманна особлива любов, шанування і благоговіння перед святою Богородицею. Адже своїми молитвами вона покриває нас від зла і завжди готова розпростерти Свій Покров над кожним з нас. Їй відомі всі наші потреби й турботи, радощі і печалі. Саме з її покровом і заступництвом ми пов'язуємо свої надії.

   14 жовтня також було проголошено Днем Українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом, вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Історія українського козацтва - це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження України. Й нині сотні тисяч нащадків козаків розвивають кращі традиції своїх предків, котрі є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості Вітчизні.

   В житті часто спостерігаємо, як сьогодення перекликається зі старовиною, адже ми повинні бути гідними спадкоємцями духовних цінностей і продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.

   Саме тому День захисника України ми теж відзначаємо 14 жовтня як символ нерозривного зв'язку всіх поколінь захисників України, як пам'ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за незалежність і суверенітет. Попри зміну часів і політичних систем, День захисника України асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині. Це день вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

   З цієї нагоди працівники загального читального залу організували книжково-ілюстративну виставку-вшанування «Земле моя, українська, ми захисники твої», на якій представлені книжкові видання, що висвітлюють обставини виникнення козацтва, його роль в історії нашої держави. На виставці відображено розвиток традицій українського козацтва у ХІХ-ХХ століттях та в наші дні. Цікаві видання ознайомлять нас із нарисами про найдавніших державних громадських та культурних діячів України та про справжніх чоловіків, які зі зброєю в руках захищають свою Батьківщину.

   Отож пропонуємо Вашій увазі такі книги як: мала енциклопедія «Українське козацтво», «Історія Українського козацтва» (у 2 т.), «Історія Запорізької Січі», «Історія України в особах: Козаччина», «Котел» або Справа без терміну давності», збірник оповідань «Слово про війну», О. Бачинська «Українське козацтво. Золоті сторінки історії», О. Гуржій «Історія козацтва. Держава-військо-битви», С. Лойко «Аеропорт», В. Новоринський «На грані вічного болю», Є. Положій «Іловайськ», В. Торба «Я свідок», Т. Чухліб «Козаки і Монархи», В. Шевчук «Козацька держава як ідея в системі суспільно-політичного мислення 16-18ст.» та багато інших цікавих видань.

   Дуже приємно, що зараз відроджуються традиції святкування свята Покрови та Українського козацтва та вшановуються мужність українських патріотів і героїв. Тож зберігаймо його, не розплескуймо ні краплини, бо не прощено буде нам за його втрату. Якщо живуть ці духовні цінності серед людей - живе і Україна.

   Щиро запрошуємо читачів завітати до нашої книгозбірні для перегляду святкової виставки.

 

Оновлено 23-11-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка