Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Іван Монолатій «Переможене горе. Мнемонічні фігури (без)державної літератури»Пропонуємо вашій увазі нову книжку «Переможене горе. Мнемонічні фігури (без)державної літератури» нашого краянина Івана Монолатія, українського історика та етнополітолога, доктора політичних наук, професора, яку автор люб'язно подарував обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка.

Як зауважує сам автор, «ця книжка стане добрим путівником у світ української літератури, вкотре відкриваючи для всіх зацікавлених її позитиви і негативи, сильні і слабкі боки, а також героїв і антигероїв картини  українського світу ХХ сторіччя, які зауважив не літературознавець, а лише історик і політолог».

Іван Монолатій розглядає знані твори нашої літератури ХХ століття з інтегруванням й творів письменників діаспори, які відобразили знакові події української минувшини через художнє слово. Їхні автори не скорилися і не ввірували у комуністичну облуду, а залишилися чесними із собою і своїми читачами, зберігаючи на папері дух історичних подій та політичних колізій. Ці книги, на думку вченого, доводять, що українці, попри революції, окупації, війни, техногенні катастрофи, пройшли шлях від «сліпців» в умовах відсутності національної незалежності до будівничих підвалин нової української державності.

А твори яких саме письменників обрав Іван Монолатій, Ви дізнаєтесь, звернувшись до обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка і прочитавши його нове дослідження «Переможене горе».

 

 

Оновлено 23-11-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка