Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Осип Курилас - художник та січовий стрілець7 серпня 2020 року минає 150 років від дня народження українського живописця, графіка, культурно-політичного діяча Осипа Куриласа.

Народився митець 1870 року у містечку Щирець на Львівщині, в родині учителя-дяка. Захопившись малюванням, навчався у Львівській художньо-промисловій школі та Краківській академії красних мистецтв, де за 11 семестрів отримав 5 срібних медалей.

На початку Першої світової війни вступив добровольцем до лав українських січових стрільців, приймав участь в боях за звільнення Галичини від російської окупації.

Для організації культурно-просвітницької роботи серед стрілецтва було створено Пресову Квартиру, яка згуртувала талановитих мистців, котрих очолив Осип Курилас. В цей час художник створив сотні портретів, жанрових картин, листівок і малюнків, які зображували подвиги січовиків, ілюстрував сатиричні журнали «Самохотник», «Бомба» та інші, малював шаржі і карикатури.

У міжвоєнний період працював над живописними етнографічними сюжетами, краєвидами Львова, ілюстрував українські дитячі видання. Брав участь у художніх виставках у Львові, де представив свої твори: «Митрополит Андрей Шептицький», «На Гуцульщині», картину «Шевченко малює». У радянський час, попри політичні переслідування з боку влади, приймав участь у багатьох збірних виставках українських мистців.

Художня спадщина талановитого художника частково збереглася у музеях України та Польщі та є окрасою приватних колекцій.

Всіх, кого зацікавив життєвий і творчий шлях Осипа Куриласа, опісля карантину щиро запрошуємо завітати до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка, фонди якої допоможуть вам отримати багато цінної інформації.

 

Оновлено 18-09-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка