Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Хрещення України-Русі – духовний стержень нашої культуриТаку назву носить книжково-ілюстративна виставка-подія, яка діє у відділі загального читального залу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка з нагоди Дня хрещення України-Русі.

Щороку, 28 липня, у День пам'яті рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Київської Русі - в Україні на державному рівні відзначається День хрещення Київської України-Русі.

Складним і тернистим був шлях духовного відродження. Та все ж таки українці прийняли християнство дуже глибоко, будучи готовими нести правду і любов Христа до людей, ради них терпіти зневагу, тортури і смерть.

Із прийняттям християнства почався відлік часу існування нової християнської держави - могутньої, знаної та шанованої. Під впливом християнства розвивалася наша духовність і культура, складалися стосунки з європейськими народами. Завдяки входженню у християнський світ Київська Русь зблизилася з усією Європою, а згодом почала відігравати значну роль на світовій арені. Ми, як спадкоємці хрещення князя Володимира і як громадяни самостійної держави, маємо якнайглибше пізнати і зрозуміти своє минуле задля розбудови майбутнього.

До відзначення Дня хрещення України-Русі працівниками відділу загального читального залу бібліотеки організовано книжково-ілюстративну виставку-подію «Хрещення Русі - духовний стержень нашої культури», на якій представлені матеріали, що дозволяють користувачам відчути подих історії, духовну спорідненість, знайти свій шлях у майбутнє.

Зокрема, це такі видання як «Історія Русів», «Україна: Хронологія розвитку» (т. 2), Р. Іванченко «Державницька ідея давньої Руси-України», М. Котляр «Історія давньоруської державності», А.Сокол, О. Конечна «Моя країна - Україна», Ю. Терещенко «Україна і європейський світ», О. Толочко, П. Толочко «Київська Русь» (т.4), П. Толочко «Давньоруські літописи і літописці Х-ХІІІ ст.», П. Толочко «Володимир Святий. Ярослав Мудрий» та інші.

Завітавши після закінчення карантину до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка та ознайомившись з матеріалами презентованої виставки, ви матимете змогу більше дізнатися про цю неординарну подію в історії нашої держави, завдяки якій і була сформована наша цивілізація. Вірність її духовним основам - запорука подальшого всебічного духовного і культурного розвитку України.

З нетерпінням чекаємо на зустріч з вами, дорогі наші читачі.

 

 

Оновлено 26-09-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка