Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Пропонуємо шанувальникам органної музики та старовини нове виданняФонд відділу літератури з питань мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка поповнився виданням «Органи Львова і Галичини, історія і сучасність», автором якого є Сергій Каліберда.

У книзі Сергій Каліберда розкриває невідомі історичні сторінки розвитку органного мистецтва на території Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей, історію створення та перебудов інструментів, дає опис сучасного стану органного мистецтва.

Вивчення автором органів Львівської області потягнуло за собою дослідження у сусідній Тернопільській та Івано-Франківській областях. До 2007 року усі органи Галичини були виявлені і оглянуті. Так народились глави про органи в цих областях.

Якщо перші чотири глави книги «Органи Львова і Галичини» присвячені матеріальним об'єктам - інструментам, що існували  на теренах східної Галичини, то наступні п'ята і шоста глави присвячені людям - органобудівникам та органістам, які створювали інструменти та грали на них. В кінці ХІХ - на початку ХХ століття Львів був одним із найбільших центрів органобудування в Європі.

Мета цієї книги - дати історико-культурне обґрунтування для  відродження органного мистецтва та інструментарію, як на теренах Галичини, так і цілої України.                                           

Сподіваємось, що видання стане в нагоді науковцям, музичним діячам, шанувальникам органної музики та старовини.

 

 

Каліберда С. Органи Львова і Галичини, історія та сучасність [Текст] / С. Каліберда. - Львів : Апріорі, 2014. -  447 с.

 

 

Оновлено 28-09-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка