Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

АНАТОЛЬ РЕНЬЄ «ТОДІ В БОЛЕХОВІ. ГЕБРЕЙСЬКА ОДІССЕЯ»Шановні читачі! Пропонуємо Вам ознайомитись із новим краєзнавчим виданням: Анатоль Реньє «Тоді в Болехові» в перекладі відомої письменниці Галини Петросаняк.

Цю книгу Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка спрезентувала авторка передмови та редактор видання - відомий історик, джерелознавець, член Національної спілки краєзнавців України Любов Соловка.

Автор книги Анатоль Реньє - співак-куплетист, гітарист, автор текстів і композитор. Народився у 1945 році. У вісімнадцятирічному віці вперше побував у Ізраїлі, відтоді й тісно пов'язаний з гебрейським народом. Випадкова зустріч з одним із синів Мойсея Ґрюншлаґа стала поштовхом для написання книги.

У виданні розповідається про долю родини Ґрюншлаґів, починаючи від мирних часів - до початку війни, від часу, коли їх за російської окупації позбавили власності - до моменту, коли Мойсей Ґрюншлаґ, разом із двома останніми живими членами своєї родини, вирішує сховатися у лісі в норі, щоб там в умовах, які годі собі уявити, перечекати жахіття.

Головними героями праці Анатоль Реньє є саме «зниклі» болехівські євреї, які всіма силами боролися й таки повернулись до життя. Насамперед переховування євреїв у бункерах, землянках у лісі, стайнях, стодолах, горищах, коморах та інших схованках, споруджених із неабиякою винахідливістю. Описаний порятунок євреїв українцями й поляками.

Тож запрошуємо всіх зацікавлених до відділу краєзнавчої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка для ознайомлення із працею перекладачки Галини Петросаняк «Тоді в Болехові», яка із ювелірною точністю слів, лаконічністю викладу передала стиль самого Анатоль Реньє. Тож чекаємо на Вас, шановні читачі!

Реньє А. Тоді в Болехові / А. Реньє. - Івано-Франківськ : Дискурсус, 2017. - 240 с.

 

 

 

 

 

Оновлено 25-05-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка