Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Українська музична енциклопедія» у 5-ти томахПропонуємо увазі читача фундаментальне видання «Українська музична енциклопедія» у 5-ти томах, яке поповнило фонд відділу літератури з питань мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І Франка.

Українська музична енциклопедія  видається Інститутом мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, починаючи з 2006 року. Станом на 2018 рік видано 5 томів («А»-«П»).

Ідея та розробка проекту належала академіку О. Костюку. Ядро авторського колективу склали співробітники інституту ім. Рильського. Водночас до співпраці було залучено широке коло авторів і дописувачів із музичних навчальних закладів, різних мистецьких установ і організацій України та світу.

Енциклопедичні статті містять інформацію про персоналії композиторів, музикознавців, педагогів, виконавців, режисерів, сценографів, балетмейстерів-хореографів та діячів інших сфер музичної культури; народну й професійну музику, її жанри, види, форми, стилі, течії, напрямки, інструментарій; музичне виконавство, мистецькі колективи, театральне й концертне життя, музикознавство та його поняттєвий апарат; творчі й наукові школи; спеціальну освіту; музичні установи й організації, галузеві видавництва, періодику.

До УМЕ залучено матеріали про культурно-мистецькі надбання етносів нашої держави, українців, які проживають у суміжних регіонах на своїй етнічній території, у східній і західній діаспорах, а також персоналії та явища світової музичної культури, пов'язані з Україною.

У видання увійшли нові матеріали, що висвітлюють, крім традиційних академічних галузей музичного мистецтва, питання церковної музики, музичної творчості періодів національно-визвольних змагань, традиційної музичної естради, джазу, сучасної масової молодіжної культури, міжнародних зв'язків українського музичного мистецтва, відомості про народних музик, майстрів з виготовлення музичних інструментів тощо. У статтях, присвячених музичним інструментам, подано відомості про виконавські школи та український репертуар.

Енциклопедія розрахована на музикантів-фахівців, науковців, педагогів та студентів гуманітарного профілю, працівників видавництв та мас-медіа, державних службовців, політичних діячів та широкий загал читачів.

Українська музична енциклопедія [Текст]. [Т. 1 - 5 : А-П] / [редкол.: Г. Скрипник та ін.]. - Київ : Вид-во Ін-ту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН  України, 2006 - 2018.

 

Оновлено 29-05-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка