Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Михайло Слабошпицький: про час і про людейКнижкові фонди обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка поповнились новими надзвичайно цінними виданнями про „те, чого ви не прочитаєте в історії літератури”. Це – спогади відомого письменника, директора видавництва „Ярославів вал” Михайла Слабошпицького „Тіні в дзеркалі” та „Протирання дзеркала”.

Ці книжки – не тільки „повторення пройденого”, а й полеміка з різних приводів, а подекуди й відверта суперечність в характеристиках конкретних дійових осіб. Адже коли людина пише спогади, вона не тільки аналізує те, що було, а й роздумує про те, чому це сталося і чи могло бути інакше. А також – про те, як це вплинуло на її життя чи життя ближніх. І наскільки це спричинено соціально-політичним кліматом у суспільстві.

За словами автора: „Мені здається, я підійшов до дзеркала. Але нічого в ньому не побачив. Усе заступила волога хмара… Я провів по ній долонею – і з-під неї мені на очі стали напливати рухливі картини життя. Мовби хто увімкнув мою пам’ять. І це не в дзеркалі, а в ній усе те оживає, міниться кольорами і звучить на струнах утомленої душі голосами минулого... Тепер я зрозумів, що дзеркала не просто треба, а вкрай необхідно протирати. Це допоможе нам більше пізнати себе і життя”.

Тож запрошуємо до бібліотеки всіх, кому цікаві життєві історії українських людей у спогадах Михайла Слабошпицького.

Слабошпицький М. Тіні в дзеркалі. Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури : [спогади] / Михайло Слабошпицький. – Київ : Ярославів Вал, 2018. – 735 с.

Слабошпицький М. Протирання дзеркала. Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури : [спогади] / Михайло Слабошпицький. – Київ : Ярославів Вал, 2017. – 687 с.

Оновлено 29-05-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка