Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Семінар для виноградарів Прикарпаття



17 березня 2019 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулося засідання членів клубу «Виноградарі Прикарпаття». Тема семінару «Весняні роботи на винограднику та захист його від хвороб і шкідників» на якому виступила член правління Клубу Романюк Мирослава Петрівна.

За допомогою мультимедійної презентації п. Мирослава розповіла усім присутнім про основні рекомендації щодо захисту та догляду за виноградом у весняний період, від чого, чим і коли треба захищати виноград.

Весною, як тільки стабілізується плюсова температура, потрібно приступати до відкриття лози винограду від зимового утеплювання. В першу чергу, це відноситься до кущів, які були вкриті плівкою, агроволокном, щоб не допустити випрівання вічок. Після зимового спокою починається період вегетації. Підв'язують рукави похило до першого дроту шпалери, а плодові стрілки - горизонтально. До набухання бруньок проводиться весняна обробка кущів проти комплексу грибкових захворювань (мільдью, антракозу, гнилі...) 3% розчином мідного купоросу. Коли пагони досягають довжини 10-15 см необхідно провести обприскування по зеленому конусу одним з мідних препаратів. Видаливши зайві пагони та двійники, слід застосовувати стимулятор росту «Вимпел», який підвищить морозостійкість куща. Через 14 днів потрібно провести профілактичне обприскування з одним препаратів Ридоміл Голд чи Антракол. За тиждень до цвітіння здійснюють обробку рослин фунгіцидом по захисту від мільдью, оїдіуму, антракозу, а пізніше рекомендується обробити виноградник мікроелементами з добавленням боро-плюс.

Своїм власним досвідом багаторічного вирощування винограду на присадибній ділянці ділився член правління Клубу Богдан Іванович Стефанюк.

На численні запитання виноградарів-початківців відповіли досвідчені спеціалісти.

Учасники семінару також подякували працівникам ОУНБ ім. І. Франка за організацію цієї зустрічі.

Світлини

 

 

 

 

 

 

 

Оновлено 26-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка