Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Вдивляється Тарас у душу УкраїниУ відділі абонементу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відкрита книжкова виставка-шана ,,Вдивляється Тарас у душу України”, присвячена 205-й річниці від дня народження геніального українського Поета-Пророка Тараса Григоровича Шевченка.

Шевченківські дні. Вони стали уже невід'ємною духовною складовою християнського року українців.

Книжкова виставка-шана „Вдивляється Тарас у душу України", з любов'ю організована для користувачів працівниками відділу абонементу, дає можливість кожному зробити ще один крок до пізнання Великого Українця. Адже чи варто говорити, що у кожного з нас є свій Кобзаревий день - день осягнення його долі, його слова, його України...

На виставці представлений вагомий літературний доробок Т. Г. Шевченка, науково-популярні, документальні видання біографів та літературознавців, які детально висвітлюють життєвий і творчий шлях засновника нової української літератури, геніального поета, письменника.

 «Сяє між землею і небом духовна постать Шевченка як жива сонячна вісь і єднає націю.

Свята ця вісь для нас, українців, в Україні й не в Україні, бо довкола неї обертається цілий світ, пропливають віки, силу життя посилають земля й небеса, а в урочу годину виростає «Заповіт», як небесно-земна молитва.

Сяє нам душа Тараса - сяє в пророчому слові, в рукотворному портреті, в живописних барвах України.

Сяє з вічності праведна душа Шевченка і посилає біблійне пророцтво воскресіння України.

Станемо всім народом коло Шевченка - Батька нації і неложними устами помолимося Поетовою молитвою-заповітом за Україну.

Рідняться в молитві душі, і в праведному слові єднається нація, а в єдності - слава і сила, віра, і надія, і воля українців.

Слухають земну молитву небеса; вічна вона, як і народ, що цю молитву створив і вічно живою несе в своїй праведній душі.

Віримо, що молитва ця буде прийнята Богом...»

Таким постає Кобзар у книжці «Світло з неба» лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Яреми Гояна. Так відчувають та сприймають Шевченка всі, гідні національної величі українці.

Отож, запрошуємо усіх бажаючих відвідати обласну бібліотеку, щоб вкотре взяти в руки „Кобзар" і  разом з автором та його героями переживати ті щирі емоції, які викликають у кожного українця твори Шевченка: гордість за свій народ, за наших славних предків, почуття національної гідності, відповідальність за державотворчі процеси, любов до своєї країни-України.

 

Оновлено 21-05-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка