Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Злука: віків і волі вічні дзвониЗапрошуємо користувачів переглянути однойменну книжкову виставку у відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, присвячену Дню соборності України, святу створення незалежної Української Народної Республіки, яке ми відзначаємо 22 січня.

Незважаючи на численні труднощі, що випали на долю нашого народу, ідея всеукраїнської єдності України ніколи не полишала його. Крах у жовтні 1918 р. Австро-Угорської імперії і поява на політичній карті Європи ще однієї Української держави - Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) обумовили початок нового важливого етапу в реалізації ідеалу соборності українських земель. І ЗУНР, і відновлена наприкінці 1918 року УНР з перших же днів свого існування прагнули до об'єднання в єдину соборну Українську державу,  яке втілилося в пам'ятному історичному Акті Злуки.

Видання, представлені на виставці (С. Адамович „Соборність та регіональний розвиток у суспільно-політичному житті незалежної України" , В. Сергійчук „Українська соборність", „Західно-Українська Народна Республіка. 1918-1923. Історія", М. Кугутяк „Українська націонал-демократія. 1918-1939" та ін.) розповідають про значимість існування у  вітчизняній історії  УНР  та ЗУНР, їхню різнопланову діяльність,  про об'єднавчу місію Акту злуки, його вплив на національне самоусвідомлення українців у минулому та сьогодні. Так, монографія В. Великочого „Українська історіографія суспільно-політичних процесів у Галичині 1914-1919 рр." присвячена висвітленню в українській історичній науці складних процесів політичного характеру, що мали місце в Східній Галичині у воєнно-революційну добу, зокрема теми соборництва як феномену національної історіографії.

Книги написані на великому джерельному матеріалі з вітчизняних і зарубіжних архівів, преси та спогадів.

Тож запрошуємо до бібліотеки всіх, кому не байдужа наша історія, переглянути виставку „Злука: віків і волі вічні дзвони", щоб ще раз звернутися до тематики відродження незалежної соборної державності.  

 

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка