Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Презентація наукових видань про давній Галич26 грудня 2018 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація серії збірників наукових праць «Галич», яка вийшла друком у видавництві «Лілея НВ» (директор Василь Іваночко) за редакцією доктора історичних наук, професора Мирослава Волощука. Серія є цінною інформаційною базою, у якій містяться дані щодо процесу розвитку та становлення древнього Галича.

Презентація перших випусків збірника наукових праць «Галич» вже відбувалася в обласній бібліотеці. Цього року світ побачив третій випуск збірника, а також три випуски Другої серії видання.

Презентація розпочалася з привітального слова директора обласної бібліотеки ім. І.Франка Людмили Бабій, яка представила авторів окремих видань серії та зауважила, що «кожна книга дає можливість не тільки познайомитися з новим поглядом на історичне минуле княжого Галича, а ще й відтворити цілу епоху його розвитку».

Вона запросила до слова професора Мирослава Волощука, який розповів про свою роботу над даним виданням і влучно зазначив, що дослідження спадщини давнього Галича мали б бути масштабнішими, адже праці такого типу спричиняються не лише до популяризації української історії, а ще й стають вартісним ресурсом.

На презентації були присутні два автори Другої серії (Випуск 2): кандидат історичних наук Ігор Коваль та молодий науковець Андрій Стасюк. Метою їхніх досліджень стала діяльність історика Я. Пастернака, тому ця праця має назву «Ярослав Пастернак - дослідник «Галицької Трої». Як стверджує один із авторів цієї історичної хроніки Андрій Стасюк: «Я. Пастернак - знакова постать і творець української археології, який зумів відкрити і знайти серце нашої Галичини». Автор також поділився з присутніми історією написання праці, роботу над якою розпочав 10 років тому ще будучи студентом. Постать Я. Пастернака настільки зацікавила молодого дослідника, що він вибрав її темою своєї дипломної роботи, яка згодом вилилася у подальше дослідження. Натхненником цієї наукової праці Андрій Стасюк вважає другого автора цієї книги - вченого Ігоря Коваля, який зумів лаконічно і чітко окреслити перспективи їхнього дослідження. «Такі праці, окрім згаданого видання, мають ще й інші перспективи, зокрема книгою могла би бути антологія про історію Галича чи антологія про відкриття Я. Пастернака», - зазначив І. Коваль.

При подальшому обговоренні присутні мали змогу почути цікаві факти про створення видань серії, ставити питання та висловлювати власні міркування.

На презентації виступив доктор історичних наук, професор Володимир Великочий, який висловив щире захоплення книгами даної серії, великим значенням вміщених у ній досліджень.

У своєму виступі директор видавництва «Лілея НВ» Василь  Іваночко розповів, що він звернувся до голови обласної ради Олександра Сича, який позитивно оцінив даний проект і запропонував включити збірники в обласну програму підтримки книговидання і передати їх для бібліотек області.

Видавець подарував читачам обласної бібліотеки презентовану серію книг «Галич» і подякував працівникам книгозбірні за сприяння в популяризації нових видань та створення теплої і дружньої атмосфери на усіх бібліотечних зустрічах.

Світлини

Оновлено 26-06-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка