Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Міфологія Джона Толкіна19 грудня 2018 року у відділі літератури іноземними мовами ІФОУНБ ім. І.Франка відбулась літературознавча студія «Міф Толкіна: мета та метод» в рамках діяльності дискусійного клубу польською мовою. Доповідачем виступив Денис Кофлер – поет, філолог, спеціаліст з англійської філології.

Джон Роналд Руел Толкін найбільш відомий як автор книг «Гобіт», «Володар перснів» та «Сильмариліон». Англійський письменник працював в жанрі фентезі, був професором англосаксонської мови в Оксфорді. Толкін вважав себе скоріше науковцем. До створення літературних творів його привели любов до вивчення мов, особливо староанглійської і фінської, висока релігійність і патріотизм. Толкін вважав себе англосаксом, а норманське вторгнення в 17-ому столітті розглядав як трагедію для всієї англосаксонської культури, адже їй довелось асимілюватись.

Тому він звертається до германо-скандинавських міфів в своїй творчості, на їх основі робить реконструкцію англосаксонського епосу, який використовує для розгортання вигаданого світу у своїх літературних творах. Толкін вважав, що міф походить з мови і розгортає її потенціал, а мова розкриває індивідуальність народу.

«Гобіта» і «Володаря перснів» письменник відшліфував до досконалості. По цих творах ми можемо судити про його стиль. Інші твори редагував його син Крістофер, тому що вони були незавершені.

 

Разом з Денисом Кофлером молоді читачі поринули у вигаданий світ гобітів, гномів, ельфів. Затамувавши подих, вони слухали про самого Толкіна і його світогляд, про історичне, філософське і релігійне середовище того часу, яке вплинуло на формування методу письменника.

Невимушене спілкування і обмін думками продовжились за горнятком кави. Читачі не хотіли відпускати лектора, задаючи численні запитання. Висока ерудованість, ораторський талант, вміння подати матеріал невимушено і цікаво, розуміння психології молодого покоління, прислухання до його думки перетворили літературознавчу розповідь на цікавий діалог.

Бібліотекарі відділу дуже вдячні Денису Кофлеру за його блискучий виступ, а також керівнику дискусійного клубу польською мовою Андрію Кудерському за тривалу співпрацю з нашим відділом.

 

Світлини

Оновлено 26-06-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка