Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Вінстон Черчілль «Спогади про Другу світову війну»    Нещодавно книжкові фонди відділу загального читального загального залу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка поповнились новим двохтомним виданням – книгою Вінстона Черчілля «Спогади про Другу світову війну».
    Сер Вінстон Черчілль (1874-1965) – один із найвідоміших державних і політичних діячів ХХ століття, за час своєї політичної кар’єри встиг двічі побувати прем’єр-міністром Великобританії, водночас перебуваючи на посаді міністра оборони у найтяжчі для країн Британської співдружності часи Другої світової війни. Дуже важко, а то й неможливо переоцінити внесок В. Черчілля у справу перемоги союзницьких військ над країнами Осі, адже, коли світ постав перед загрозою масштабної катастрофи, саме його мудра і виважена політика багато в чому зробила можливим створення альянсу країн-союзників, що у подальшому дозволило їм здобути перемогу над військами Німеччини, Італії та Японії.
    Водночас активна й успішна політична кар’єра Вінстона Черчілля дещо затьмарила у свідомості загалу його здобутки письменника і публіциста. Проте вже 1953 року Вінстон Черчілль отримує Нобелівську премію з літератури з формулюванням «за неперевершеність історичного й біографічного опису і блискуче ораторське мистецтво, за допомогою якого відстоювалися найвищі людські цінності». Цю премію він здобув саме завдяки своїй головній літературній праці, книжці мемуарів «Спогади про Другу світову війну», в якій він розмірковує про найтяжчі часи, які випали на долю людства у ХХ сторіччі, і детально аналізує перебіг і всі аспекти Другої світової війни, як лише може це робити безпосередній і один із ключових її учасників.
    Презентоване видання, яке вийшло в серії «Історична думка» – скорочений варіант визначного твору сера Вінстона Черчілля «Друга світова війна», що складається з шістьох томів: «Наближення бурі», «Найкраща мить», «Великий союз», «Завіси долі», «Замикання кільця» і «Тріумф і трагедія».
    Текст скорочено приблизно на чверть від його початкового обсягу, проте він зберіг яскраве зображення воєнних подій, описаних словами видатного державного діяча. Результат скорочення – не так конденсація історії, як квінтесенція війни, як її бачив найвидатніший її протагоніст.
    Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму останньої великої війни, яка охопила майже увесь світ. Дуже багато акцентів у цій праці розставлені геть інакше, ніж до цього звикло радянське і навіть пострадянське суспільство. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації, яка широким історично-культурним ровом і досі пролягає між російсько-радянським табором і рештою цивілізованого світу.
    Тож всіх бажаючих запрошуємо до відділу загального читального залу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І Франка для ознайомлення з презентованим двохтомним виданням В. Черчілля «Спогади про Другу світову війну».
    Чекаємо на зустріч з вами.


    Черчіль В. Спогади про Другу світову війну:в 2-х т. Т. І / Вінстон Черчілль ; пер. з англ. П. Таращук. – Київ : Вид-во Жупанського, 2018. – 406 с. : іл. – (Історична думка).
    Черчіль В. Спогади про Другу світову війну:в 2-х т. Т. ІІ / Вінстон Черчілль ; пер. з англ. П. Таращук. – Київ : Вид-во Жупанського, 2018. – 552 с. : іл. – (Історична думка).

Оновлено 24-08-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка