Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Національний місяць іспанської спадщини в СШАВ рамках діяльності інформаційно-ресурсного центру “Вікно в Америку” Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка відбулися заходи на відзначення Національного місяця іспанської спадщини в США.

   Оскільки Америка - країна емігрантів, то кожна етнічна особа дотримується своїх національних традицій. Під час Національного місяця іспанської спадщини (15 вересня - 15 жовтня) в Сполучених Штатах Америки святкують їх спадщину та культуру.

   Гостями нашого центру були волонтери Корпусу Миру в Івано-Франківській області Маріца Де Ла Пенья, яка  працює в школі села Рожнів Косівського району та Ніа Веласкез, яка працює в школі селища міського типу Більшівці Галицького району в програмі розвитку молоді.

   Маріца Де Ла Пенья має мексиканське походження, тому темою її презентації були історія та культура мексиканського народу в Америці. Маріца розповіла нашим відвідувачам про історію і культуру Техано в рідному штаті Техас, про історію іспанської колонізації. Ми слухали музику Техано, яка формувалася під впливом вальсу та музики, привезеної з Німеччини, Польщі та Чехії. Також ми могли  дізнатись про кухню Teхано - paleta, гостру їжу та спеціальну випічку Tejano Sopapillas Horchata. Ми не тільки довідалися, але і смакували цією випічкою ручної роботи від Маріци, яку вона спекла спеціально для нашої зустрічі. А також ми пили молоко з корицею! Це було інформативно, цікаво і смачно!

    Наступною гостею була  Ніа Веласкез з Пуерто-Ріко, яка розповіла про історію своєї країни, африканську та іспанську спадщини, політику, визначні пам'ятки,  пуерто-риканську культуру та спорт. Також ми змогли довідатися про свята, символи, їжу та популярну музику пуерториканців. Але особливі емоції викликали танці, про які розповіла нам Ніа. Це - бачата, сальса та меренге, настрій яких відбиває веселу атмосферу вічного тропічного свята. Після презентації Ніа відповідала на запитання про людей Пуерто-Ріко, а також про своє життя, навчання та працю в США.

    Запрошуємо на заходи до нашого центру!

Світлини

Оновлено 24-05-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка