Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Польська делегація у бібліотеках Бойківщини4 жовтня 2018 р. делегація працівників Воєводської публічної бібліотеки в м.Ополє (Республіка Польща) відвідали бібліотечні заклади Калуша та Рожнятова, де знайомилися з досвідом роботи українських книгозбірень.

Польські колеги завітали до центральної міської бібліотеки ім. Т.Шевченка в м. Калуші (директор Воробець Н.В.), де мали можливість познайомитися з різними формами бібліотечного обслуговування мешканців міста - як дорослих, так і дітей.

Гості із зацікавленням відвідали музей-оселю родини Івана Франка у Підгірках, де отримали багато нової інформації про могутню постать Каменяра - визначного українського поета, прозаїка, публіциста, вченого. Також члени делегації відвідали Калуську арт-галерею, яка представляє творчі надбання місцевих митців та краєзнавчий музей Калущини.

У Рожнятові бібліотекарі з м.Ополє завітали до районної дитячої бібліотеки, де заступник директора Рожнятівської ЦБС по роботі з дітьми Галина Курташ коротко ознайомила присутніх з основними напрямками діяльності дитячої книгозбірні, Центру дитячого творчого читання та дозвілля «Бібліотека моєї мрії».

Учасники делегації відвідали також усі структурні підрозділи Рожнятівської центральної районної бібліотеки, ознайомилися з роботою кожного відділу, видавничою діяльністю, рекламою бібліотеки та бібліотечних послуг, інноваційними методами роботи. Гості з цікавістю оглянули Retro-бібліотеку, організовану в ЦРБ для представлення історії бібліотечної справи у районі.

Далі відбувся фаховий діалог, в якому взяли участь не тільки польські бібліотекарі, але й гостя Рожнятівської ЦРБ - завідувач центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки в м. Дружківка Донецької області Тетяна Романченко.

Директор Рожнятівської ЦБС, заслужений працівник культури України Марія Рибчак виступила з презентацією на тему «Бібліотека - сучасна, креативна, доступна», під час якої зазначила, що основним завданням для сучасної бібліотеки є створення комфортного простору для читання, навчання, ділових зустрічей і роботи, майданчика для публічних заходів та культурного відпочинку.

Гостя з Донеччини презентувала інноваційний проект «Створення культурного простору «LESYA HUB» на базі своєї міської бібліотеки. Тетяна Олексіївна наголосила, що подібні зустрічі спонукають до подальшого розвитку міжнародної бібліотечної комунікації.

Звертаючись до присутніх, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка Людмила Бабій відзначила, що багатолітня співпраця з воєводською бібліотекою м. Ополє дає змогу створити справжню міжнародну платформу для  обміну досвідом та впровадження цікавих двохсторонніх бібліотечних проектів.

Заступник голови Рожнятівської РДА Богдан Яковина та начальник відділу культури РДА Володимир Борович привітали поважних гостей та побажали розвитку подальшої плідної співпраці на культурній, просвітницькій і бібліотечній нивах.

У гостей з м. Ополє (Республіка Польща)  залишилися найкращі враження про перебування на теренах Бойківщини.

В останній день візиту працівники польської книгозбірні відвідали центральну міську бібліотеку Івано-Франківська та її структурний підрозділ - краєзнавчий відділ, де організовано кімнату-музей Івана Франка.

З цікавістю оглянули гості також експозицію музею Довбуша і послухали розповідь про непересічну постать народного героя Прикарпаття і його боротьбу за кращу долю простого люду.

Польські бібліотекарі щиро дякували колегам з Івано-Франківщини за надзвичайно теплий прийом, дружнє спілкування, фаховий обмін досвідом, позитивні емоції та незабутні враження від перебування на гостинній Прикарпатській землі.

 

Оновлено 24-05-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка