Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Роман Андріяшко – великий творець прикарпатської журналістикиПід такою назвою у відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка розгорнута книжкова виставка, присвячена 70-літтю від дня народження заслуженого журналіста України,багатолітнього генерального директора обласної державної телерадіокомпанії Романа Андріяшка

Народився Роман Андріяшко в селі Рунгури, що на Коломийщині.

Після закінчення факультету журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка життєва дорога привела його на Івано-Франківське обласне радіо.

Тут працював редактором, відповідальним випусковим, старшим редактором. Коло його журналістських інтересів було досить великим. Репортажі Романа Андріяшка несли цікаву інформацію про вагомі події, неординарних і яскравих особистостей  рідного краю. Він одним з перших представив широкій слухацькій аудиторії письменників Степана Пушика і Романа Федоріва, митців Христину Фіцалович і Михайла Сливоцького, Петра Терпелюка і Сергія Орла, керівників-господарників Василя Вереса і Василя Ткачука. Створив тематичні цикли радіопрограм: "Золотий тік", "Отчий світильник", "Чим живеш, районе?", "Хто ми на цій землі".

 Тож у 1990 р. Державний комітет телебачення і радіомовлення з ініціативи колективу призначив Романа Андріяшка генеральним директором Івано-Франківської ОДТРК. На цій посаді Роман Олексійович пропрацював 18 років.

За 50 років існування організації він став першим керівником - уродженцем нашої області. Як директор, повністю реформував сітку мовлення, скасував інститут дикторів, запровадивши персональне ведення новин журналістами ОДТРК, вперше в Україні впровадив комп'ютерну технологію запису і монтажу передач.

За час керівництва Романа Андріяшка чотири працівники стали заслуженими журналістами України, п"ять - лауреатами обласної журналістської премії імені Богдана Бойка.

Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, Подякою Кабінету Міністрів України, відзнакою Держтелерадіо України "За заслуги в розвитку інформаційної сфери" та Золотою медаллю української журналістики.

Працівники обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Івана Франка щиро дякують Роману Олексійовичу за багаторічну співпрацю, за сприяння  виходу в ефір бібліотечної рубрики „Скарбниця", яка і сьогодні інформує краян із новими книжковими виданнями, культурно-мистецькими подіями та науковим і творчим доробком відомих людей  Івано-Франківщини.

Нехай Господь дарує Вам, п. Романе, міцного здоров'я, добра і любові на многії літа!

А всіх зацікавлених постаттю нашого відомого земляка щиро запрошуємо до перегляду виставки «Роман Андріяшко - великий творець прикарпатської журналістики».

 

Оновлено 18-02-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка