Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Тарас Прохасько: „Нема нічого правдивішого у світі від писання книжок...”У відділі краєзнавчої літератури розгорнуто ювілейну книжкову виставку, присвячену 50-літтю Тараса Прохаська – сучасного українського письменника, журналіста, одного із представників Станіславського феномену.

Народився він у м. Івано-Франківську. Навчався на біологічному факультеті Львівського державного університету імені І. Франка. Після завершення навчання спочатку працював в Івано-Франківському інституті карпатського лісівництва, згодом - учителював у рідному місті, у 1992-1994 роках був ведучим на радіо FM «Вежа»,  співредактором журналу "Четвер".

Автор книг: „Інші дні Анни", „FM Галичина", „НепрОсті", „Лексикон таємних знань", „З цього можна зробити кілька оповідань", „Порт Франківськ", „Ознаки зрілості"; "БотакЄ", „Одної і тої самої",  дитячих творів у співавторстві з Мар' яною Прохасько „Куди зникло море",  „Хто зробить сніг", „Як зрозуміти козу" та ін. видань.

Тараса Прохаська знають і люблять у нашому місті, завжди з нетерпінням чекають на його нові книги. А те, що вже написано ним, користується широкою популярністю серед читачів не тільки на Прикарпатті та в Україні, але й за кордоном. Його твори перекладені польською та англійською мовами, а сам письменник є лауреатом премій видавництва „Смолоскип", літературної премії ім. Джозефа Конрада та премії ім. Юрія Шевельова. 2011 року книгу Тараса Прохаська «БотакЄ» було визнано Книгою року. А книга „Хто зробить сніг" відзначена премією „Книга року ВВС" за 2013 рік.

Колектив обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка щиро вітає Тараса Прохаська з днем народження. А всіх краян запрошуємо більше дізнатись про відомого івано-франківського письменника та познайомитися з його творчим доробком за допомогою виставки "Тарас Прохасько: "Нема нічого правдивішого у світі від писання книжок...".

 

Оновлено 22-03-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка