Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Магія слова Олеся Гончара3 квітня – 100 років від дня народження українського письменника Олеся Гончара, першого лауреата Національної Шевченківської премії України 1962 року.

Родом письменник із Дніпропетровщини, ще в дитинстві почав писати, здобув професію журналіста та філолога, працював кореспондентом в обласній газеті, вчителював. Ранні оповідання й повісті - „Черешні цвітуть", „Іван Мостовий" присвятив людям, яких добре знав, з якими не раз стрічався у житті.

З початком Другої світової пішов добровольцем на фронт: йому судилось на власні очі бачити одну з найжорстокіших воєн в історії людства, пережити війну вразливою душею і чутливим серцем. Ще у ті страшні лихоліття дав собі слово: „Якщо лишуся живим, розповім про вас", тобто про друзів-побратимів, з ким випало ділити солдатську долю. І виконав свою обіцянку. Він жив літературою, любов'ю до України, в щоденнику Олеся Гончара читаємо: „Письменник - нервова клітина нації. Так уявляється мені його роль і в національному, і в загальнолюдському житті".

„Прапороносці", „Собор", „Людина і зброя", „Тронка", „Берег любові", „Твоя зоря" „Таврія", „Циклон"... - кожен його твір - це розколотий, розтерзаний, розбалансований циклонами історії світ людського буття, який митець прагне гармонізувати. Тому в романах, повістях і новелах письменника завжди перемагає світло, утверджується віра в людину та її гуманістичну місію.  

Запрошуємо всіх зацікавлених читачів завітати до відділу абонементу обласної універсальної  наукової бібліотеки ім. І. Франка: для вас відкрита ювілейна книжкова виставка-шана „Магія слова Олеся Гончара", приурочена 100-річчю від дня народження славного сина України.

 

Оновлено 19-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка