Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Живий у правді віковійПід такою назвою 4 березня 2018 року працівники відділу загального читального залу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка провели для військовослужбовців підшефної в/ч 1241 поетичний вернісаж, приурочений до річниці від дня народження Т. Г. Шевченка (1814-1861), великого українського поета, художника та мислителя.

   Є у нашій українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім'ям для нас, українців, є ім'я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю

    Геніальний поет цілком справедливо посідає перше місце серед великих українців, був і залишається духовним батьком нашого народу. Автор безсмертного «Кобзаря» все своє життя присвятив боротьбі за визволення українців від соціального і національного поневолення.

     Наприкінці 1845 року, будучи важко хворим, Шевченко написав свій знаменитий «Заповіт» (цикл «Три літа»), у якому проголосив заклик до боротьби з самодержавством за визволення українського народу з неволі. Переконливо-стверджуючими є його пророчі слова: «Борітеся - поборете!».

      А чи не є актуальними й сьогодні слова Кобзаря: «Чия правда, чия кривда, і чиї ми діти?». Або ж такі: «Якби ви вчились, так, як треба, то й мудрість би була своя», - чи не нам вони адресовані? У написаному на засланні вірші «Чи ми ще зійдемося знову?» Тарас Григорович щиро радив: «Свою Україну любіть, Любіть її во врем'я люте, В останню тяжкую мінуту за неї Господа моліть».

   Літературний спадок Т. Г. Шевченка, його життя та діяльність потребують подальшого глибокого і різнобічного вивчення та дослідження, як сучасними, так і прийдешніми поколіннями українців. Саме про це йшлося у виступі Ольги Підгаєцької, бібліотекаря І категорії відділу загального читального залу.

    У рамках поетичного вернісажу, військовослужбовці переглянули мультимедійну презентацію «Обличчя української історії. Тарас Шевченко».

     Велике зацікавлення у присутніх викликала книжково-ілюстративна виставка-вшанування «Тобі, Тарасе, шану складаємо», присвячена великому Кобзареві.

     Емоційного забарвлення заходу надало декламування Ольгою Підгаєцькою поезій Т. Шевченка: «Заповіт», «Сон», фрагментів з поем «Катерина» та «Кавказ».

    Немає України без Шевченка. Як немає Шевченка без України. «В його спадку, - писав Богдан Лепкий, - скарби невичерпної краси чуття, любові і віри в майбутнє, котрих злодій не вкраде, вогонь не спалить, повінь не забере, скарби, котрими будуть збагачуватись наші діти і внуки». Чергова дата спонукає вкотре спинитися перед величчю генія, вчитатися, вдуматися, вслухатися в його безсмертне слово.

Світлини

Оновлено 19-12-2018
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка