Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Навчання керівників бібліотечних закладів Івано-Франківщини29 листопада 2017 року відбулася школа менеджера «Бібліотека як документно-інформаційний ресурс місцевої громади» для директорів обласних, районних і міських ЦБС та керівників публічних бібліотек ОТГ.

   Директор Івано-Франківської ОУНБ ім. І.Франка Людмила Бабій розпочала школу менеджера з висвітлення сучасних напрямків державної політики у бібліотечній галузі, важливість співпраці бібліотечних установ з органами місцевого самоврядування, закладами культури та освіти, громадськими організаціями, новоствореними органами об’єднаних територіальних громад з метою збереження, ефективного функціонування бібліотек та надання якісних освітніх, інформаційних, просвітницьких та дозвілевих послуг користувачам. Вона ознайомила учасників навчання з питаннями, які обговорювалися з бібліотечною спільнотою на щорічній всеукраїнській науково-практичній конференції Української бібліотечної асоціації «Партнерство – розвиток – дія».
     Голова регіонального відділення УБА Галина Горбань говорила про роль і значення професійного спілкування, яке організовує УБА, для підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів та завдання обласного відділення на 2018 рік. Також йшлося про порядок переводу бібліотечних документів на УДК та відповідного переформатування бібліотечних фондів.
     Під час проведення школи менеджера були обговорені питання роботи організації бібліотек Івано-Франківщини в умовах ОТГ. Своїм досвідом створення публічної міської бібліотеки Тлумацької ОТГ та координування її діяльності з Тлумацькою ЦРБ поділилася директор Пісак Мар’яна Юріївна.
     У професійній дискусії взяли участь директор обласної бібліотеки для юнацтва Світлана Шаган, директори Долинської (Фреїв Л.І.), Калуської (Сокульська С.З.), Верховинської (Валігурська Г.С.), Тисменицької (Мельник І.П.), Богородчанської (Краховська М.Б.) ЦБС.
     Директори бібліотечних установ області у рамках школи менеджера мали можливість відвідати Центр імені Митрополита Андрея Шептицького (м. Львів) – новітній інформаційно-ресурсний центр та бібліотеку, що розташована на території студмістечка Українського католицького університету. Це перша за часи незалежності будівля, споруджена спеціально для бібліотеки. Будівництво п’ятиповерхової бібліотеки Українського католицького університету (яка є більше, ніж просто бібліотекою) тривало два роки. Проект Центру Шептицького розробила архітектурна фірма Behnisch Architekten. Його вартість склала 5,7 млн доларів. Площа Центру Шептицького становить 6027 м2.
     Зустрів гостей з Івано-Франківщини директор Центру імені Митрополита Андрея Шептицького Олег Яськів, доктор технічних наук, громадський діяч, один із засновників та співучасників відродження Національної скаутської організації «Пласт» в Україні. Олег Яськів є засновником і керівником першого і найбільшого у Львові Кіноклубу (1997-2016), а також засновником і головним редактором сайту «Простір кіно», займався науковою роботою у Фізико-механічному інституті Національної академії наук України, а протягом останніх кількох років працював на посаді заступника директора з наукової роботи Інституту.

     Ознайомчу екскурсію з центром провів головний бібліотекар пан Ігор, який розповів про діяльність університету і бібліотеки.
     Перший поверх є своєрідним креативним простором. Він відкритий для усіх відвідувачів, навіть для тих, хто не оформив абонемент і не є студентом чи працівником УКУ. Тут розмістили рецепцію, крамничку з книгами та сувенірами і кафетерій, який обслуговує львівське соціальне підприємство «Горіховий дім», сорок відсотків свого прибутку воно скеровує на допомогу жінкам, що опинились у кризових ситуаціях
     В холі центру діє мультимедійна виставка Ecce Homo («Се людина»), присвячена митрополиту Андрею Шептицькому.
     В УКУ організують проекти для малечі 6-13 років. У вихідні батьки приводять своїх дітей на навчання до школи розвитку, а в будні відбуваються мікро-проекти, під час яких діти можуть також навчатися, читати та гратися в різні ігри. 
     На цокольному поверсі розташований великий конференц-зал на 160 осіб та простір для роботи й читання відвідувачів Центру.
     Другий і третій поверхи ділять бібліотечні приміщення та навчальні аудиторії. Четвертий поверх називають зоною коворкінгу – тут можна знайти зручні місця для читання, навчання за комп’ютером та командної роботи.
     Бібліотека УКУ – це унікальна книгозбірня, яка нараховує близько 160 тисяч примірників книг, серед них і рідкісні книги та стародруки. В штаті бібліотеки є 12 працівників.
     У відкритому доступі представлений книжковий фонд гуманітарного спрямування різними мовами. Читальні зали обладнані новітньою технікою, комфортабельними меблями, організовані куточки для індивідуальної роботи та читання. Користуватись бібліотекою можуть всі охочі. Для цього варто придбати абонемент. Вартість абонементів: місячний квиток – 100 грн, семестровий – 250 грн, квиток на добу – 15 грн. Студентам та викладачам університету надана можливість брати книги з собою на термін до 10 днів. За необхідності цей термін можна продовжити. Також доступ до фондів бібліотеки мають студенти та науковці інших вищих навчальних закладів.
     Бібліотека працює щоденно з 9:00 до 22:00.
     Керівники провідних бібліотечних закладів Івано-Франківщини залишилися під великим враженням від знайомства з Центром імені Андрея Шептицького та бібліотекою, якими вони поділяться з працівниками своїх установ. 

Світлини

Оновлено 20-10-2018
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка